موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بهداشت و سلامت

a/126424 :کد

یک پژوهش تازه نشان می‌دهد

احتمال بیشتر مرگ افراد سیگاری با حجم عضلانی کم در قفسه سینه

  چهارشنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۶ — ۱۰:۱۴
تعداد بازدید : ۲۸۱   
 تحلیل ایران -احتمال بیشتر مرگ افراد سیگاری با حجم عضلانی کم در قفسه سینه

سیگار کشیدن باعث بروز طیف گسترده ای از بیماری‌ها شده و تحقیقات جدید نشان می‌دهد که از دست دادن توده عضلانی قفسه سینه، افراد سیگاری را در معرض خطر بالاتر مرگ و میر قرار می‌دهد.

به گزارش تحلیل ایران،به نقل از مدیکال نیوز تودی، مراکز کنترل و پیشگیری بیماری(CDC) گزارش می‌دهند که مصرف سیگار عامل شماره یک بیماری و مرگ در ایالات متحده است.


مصرف سیگار سالانه مسئول بیش از ۴۸۰ هزار  مرگ و میر است. با وجود این، حدود ۳۶.۵ میلیون نفر در ایالات متحده همچنان به سیگار کشیدن ادامه داده و ۱۶ میلیون نفر دیگر با یک بیماری ناشی از سیگار زندگی می‌کنند.این پژوهش جدید به بررسی این فرضیه می‌پردازد که توده عضلانی کمتر با مرگ و میر بالاتر در افراد سیگاری که بیماری مزمن انسدادی ریوی (COPD) دچار نیستند در ارتباط است.


COPD وضعیتی است که در آن بیماران در بیرون دادن هوای داخل ریه‌ها دچار مشکل می‌شوند که این انسداد جریان هوا می‌تواند به تنگی نفس یا خستگی منجر شود و کار ریه‌ها را برای نفس کشیدن سخت‌تر کند.این محققان توموگرافی کامپیوتری (سی تی اسکن) ۷۰۰۰ فرد سیگاری که به طور متوسط ۶۰ سال ​​سن داشتند را مورد بررسی قرار دادند که بیش از نیمی (۵۵ درصد) از این شرکت کنندگان به COPD مبتلا بودند.محققان همچنین از اسکن‌ها برای اندازه گیری سینه یا ناحیه عضله پکتورالیس (PMA) یا عضله سینه‌ای کوچک و همچنین ستون فقرات و یا مناطق عضلات پاراورتبرال (PVMA) استفاده کردند.


در این پژوهش مشخص شد، صرف نظر از اینکه افراد سیگاری مبتلا به COPD باشند یا نه، احتمال مرگ زودرس در افراد سیگاری که عضلات قفسه سینه کمتری دارند بیشتر است.شرکت کنندگان این آزمایش بالینی برای یک دوره حدودا پنج ساله تحت نظارت و پیگیری قرار گرفتند که در طول این دوره پیگیری، ۶۵۳ نفر فوت شدند.در نهایت محققان دریافتند شرکت کنندگانی که دارای حجم کم عضلات قفسه سینه هستند بیشتر در معرض مرگ و میر زودرس قرار دارند.

                               

سیگار     مرگ     قفسه سینه     عضله     احتمال    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :