موضوعات ‌مرتبط: سیاسی حوزه خاورمیانه

a/126451 :کد

شبکه خبری روسیا الیوم

مخالفت میشل عون با بیانیه پایانی نشست ریاض

  چهارشنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۶ — ۱۱:۵۶
تعداد بازدید : ۲۳۱   
 تحلیل ایران -مخالفت میشل عون با بیانیه پایانی نشست ریاض

رئیس‌جمهور لبنان موضع وزیر خارجه این کشور درباره مخالفت با بیانیه ریاض را تایید کرد.

به گزارش تحلیل ایران،به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، میشل عون، رئیس‌جمهور لبنان در دیدار با هیئتی از باشگاه روزنامه‌نگاران و خبرنگاران گفت: آنچه که وزیر خارجه درباره موضع لبنان در قبال بیانیه ریاض گفته صد در صد درست است.


جبران باسیل، وزیر خارجه لبنان گفته بود که کشورش از محتوای بیانیه ریاض که در پایان نشست سران کشورهای عربی، اسلامی و آمریکا در ریاض صادر شد، غافلگیر شده است.وی گفت: ما از بیانیه ریاض اطلاع نداشتیم و فکر نمی‌کردیم که در پایان این نشست بیانیه‌ای صادر شود و زمانی که در هواپیما در حال بازگشت به کشور بودیم از این بیانیه و محتوای آن اطلاع یافتیم. اما زمانی که به لبنان رسیدیم ما به بیانیه وزارتی و سیاست دور نگه داشتن لبنان از مشکلات خارج پایبند هستیم.

از سوی دیگر میشل عون تاکید کرد که انتخابات پارلمانی در کشور صرف نظر از اینکه گروه‌های سیاسی به توافق درباره قانون انتخابات دست یابند یا خیر برگزار خواهد شد.


وی گفت: زمانی که دوره پارلمان بدون قانون انتخابات به پایان می‌رسد براساس قانون اساسی باید ظرف ۹۰ روز مردم به پای صندوق انتخابات بروند.میشل عون گفت: ما مخالف قانون انتخابات کنونی در کشور هستیم که کشور را به ادارات مختلف و کوچک تقسیم می‌کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :