موضوعات ‌مرتبط: سیاسی انتخابات

a/126487 :کد

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران؛

مشاهده مغایرت در صورتجلسات برخی صندوق ها

  پنجشنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۶ — ۰۷:۴۰
تعداد بازدید : ۲۵۸   
 تحلیل ایران -مشاهده مغایرت در صورتجلسات برخی صندوق ها

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران از بازشماری حداقل ۱۰ درصد از صندوق‌ آرای انتخابات شورای شهر تهران خبر داد.

 به گزارش تحلیل ایران، اقبال شاکری در گفت و گو با تسنیم،، اظهار داشت: عصر دیروز جلسه‌ای با هیئت نظارت مرکزی و استان با حضور نمایندگان لیست خدمت در فرمانداری تهران تشکیل شد و بعد از بحث و بررسی‌های صورت گرفته مقرر شد حداقل 10 درصد از صندوق‌های آرا بازشماری شود تا اطمینان خاطر لازم به وجود آید. 


وی با اشاره به این که از هر لحظه که بخواهند می‌توان بازشماری آرا را آغاز کرد، ادامه داد: بحث نمایندگان لیست خدمت این نیست که در مورد افراد انتخاب شده قطعا جا به جایی‌هایی صورت می‌گیرد، اما براساس اطلاعاتی که از صندوق‌های مختلف حاصل شده و به فرمانداری و هیئت نظارت ارائه شده برای کسب اعتماد عمومی و شفافیت در مراحل انتخابات تقاضای رسیدگی و بازشماری آرا مطرح شده است.


نامزده پنجمین دوره انتخابات شورای شهر تهران، تصریح کرد: در این جلسه مقرر شد 10 درصد آرا بازشماری شود البته روی بازشماری چند صندوق تردید وجود دارد، چرا که صورتجلسات این صندوق‌ها مغایرت‌های زیادی داشت و این نشان می‌دهد که باید درباره آرا بازبینی صورت گیرد زیرا نمی‌شود تعدادی از اعضای لیست رای‌های قابل توجهی داشته باشند ولی یک فرد خاص از لیست، هیچ رایی نداشته باشد. به گفته شاکری هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات نیز قبول کرد که بازشماری توسط هیئت استان و هیئت اجرایی صورت گیرد. هرچه زودتر امر بازشماری آغاز شود نتیجه آن نیز زودتر منعکس خواهد شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :