موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/126488 :کد

وزیر امور خارجه پیشین آمریکا؛

واکنش جان کری به لایحه تحریم علیه ایران

  پنجشنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۶ — ۰۷:۵۱
تعداد بازدید : ۳۶۱   
 تحلیل ایران -واکنش جان کری به لایحه تحریم علیه ایران

وزیر خارجه پیشین آمریکا با اشاره به انتخاب مجدد حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور ایران، در یک پیام توئیتری نوشت: «اکنون، زمان [مناسبی] برای طرح یک لایحه علیه ایران نیست».

به گزارش تحلیل ایران، «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه در یک پیام توئیتری نوشت: «امروز [پنج شنبه] کمیته روابط خارجی مجلس سنا لایحه ایران را بررسی می کند. یک تصمیم بزرگ. من به [این] حق قانونی کمیته روابط خارجی سنا احترام می گذارم. من ۲۸ سال عضو این کمیته بودم».

مهر نوشت: در ادامه این پیام توئیتری آمده است: «کمیته روابط خارجی مجلس سنا طی سالهای گذشته مشارکت سازنده ای داشته است، هم در [وضع] تحریمها و هم در بررسی و تحقیقات اساسی پیرامون موضوع هسته ای ایران».جان کری در یک پیام توئیتری دیگر با استقبال از بحث و مناظره اعضای سنا در مورد «برنامه جامع اقدام مشترک»- برجام- به دوستان و همکاران سابق خود توصیه کرد که «با احتیاط گام بردارند».وزیر امور خارجه پیشین آمریکا با اشاره به انتخاب مجدد حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور ایران، اعلام کرد که «احتمالِ برداشت غلط بسیار بالاست. اکنون، زمان [مناسبی] برای طرح یک لایحه علیه ایران نیست».

وی در ادامه می افزاید: «در حال حاضر ابزارهای بسیاری برای افزایش فشارها [بر تهران] در اختیار ماست. لازم است که ما خطرات علیه برجام را بسنجیم و درنظر داشته باشیم. ما همچنین باید به پیامدهای رویارویی بدون گفتگو توجه کنیم».جان کری در یک پیام توئیتری دیگر گفت که «هرگونه اقدام باید با همکاری/ مشورت متحدان اروپایی واشنگتن که [متحدانی] ضروری بوده و هستند، سنجیده شود».

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :