موضوعات ‌مرتبط: سیاسی فرامنطقه ای

a/126561 :کد

در پی حمله تروریستی به قبطی‌ها انجام شد؛

حمله ارتش مصر به مواضع تروریست‌ها در لیبی

  شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۶ — ۱۰:۵۰
تعداد بازدید : ۲۹۳   
 تحلیل ایران -حمله ارتش مصر به مواضع تروریست‌ها در لیبی

در واکنش به حمله تروریست‌ها علیه قبطی‌ها در استان المنیا که ۲۹کشته برجای گذاشت منابع نظامی مصری اعلام کردند،درحملات هوایی ارتش مصرمقرهای گروه‌های تندرودرنزدیکی شهردرنه درشرق لیبی شب گذشته هدف گرفته شد.

به گزارش تحلیل ایران،ارتش مصر اعلام کرد، نیروهای هوایی حملاتی را به پادگان‌های تندروهایی در لیبی داشتند که تایید شده  آنها در حمله به المنیای مصر دست داشتند. این همزمان با اظهارات عبدالفتاح سیسی رئیس‌جمهوری مصر درباره حمله تروریستی استان المنیا بود.


سیسی در این سخنرانی تاکید کرد، دستور حملات به پادگان‌های تروریست‌ها را هر نقطه داده است.وی بعد از نشست امنیتی گفت: من از دستور حمله بسیار قوی با شما صحبت می‌کنم هر پایگاهی را در داخل یا خارج از مصر که در آنها افراد مسلح برای هدف قرار دادن مصر آموزش می‌بینند، هدف قرار می‌دهیم.سیسی مجازات کشورهایی که از تروریسم حمایت می‌کنند را بدون هیچ سازش و تعارفی خواستار شد.

شریف اسماعیل، نخست وزیر مصر نیز اظهار داشت: حمله المنیا بافت ملی مصر را هدف قرار داد.نخست وزیر مصر اظهار داشت: حمله به مقرها در خارج از مصر سرآغاز مبارزه با تروریسم است و امنیت ملی مصر از خارج از خاک کشور آغاز می‌شود.


عصام البدیوی، استاندار المنیا نیز تاکید کرد، پلیس منطقه‌ای که حمله رخ داد را پاکسازی کرده و ایست‌های بازرسی برای یافتن مهاجمان ایجاد شده است.در حالی که وزارت بهداشت مصر افزایش تعداد کشته‌ها را به ۲۹ تن اعلام کرد.ارتش مصر هم در بیانیه‌ای اعلام کرد، عملیات نظامی همچنان ادامه دارد و تصاویری از خلبان‌ها که برای حمله آماده می‌شدند را منتشر کرد.نیروهای ارتش مصر مقر اصلی مجلس"شورای مجاهدین درنه" در لیبی را منهدم کردند.تلویزیون مصر نیز در خبری فوری آورد، نیروی هوایی شش سورتی پرواز برای هدف قرار دادن مقرهای عناصر تروریستی در شهر درنه لیبی داشت.


از سوی دیگر ارتش تحت فرماندهی خلیفه حفتر نیز اعلام کرد، جنگنده‌هایش در این عملیات هوایی در کنار ارتش مصر حضور داشتند.دفتر اطلاع‌رسانی ارتش لیبی در شرق این کشور افزود، این حملات گروه‌های مرتبط با القاعده را در چند نقطه هدف قرار داد و بعد از آن عملیات زمینی انجام خواهد شد.سرهنگ صقر الجروشی، فرمانده نیروهای هوایی لیبی اعلام کرد، حملاتی که نیروی هوایی مصر علیه پایگاه‌های تروریست‌ها در شهر درنه انجام داد با هماهنگی فرماندهی کل نیروهای مسلح لیبی بود. شش حمله به نابودی مقر اصلی شورای مجاهدین درنه منجر شد و این جنگنده‌ها سالم به مقر خود بازگشتند.


یکی از ساکنان درنه به رویترز گفت: صدای چهار انفجار مهیب را شنیده و حملات پادگان‌های افراد مسلح مرتبط با القاعده را هدف قرار دادند.درنه یکی از شهرهایی است که ارتش تحت حمایت خلیفه حفتر در تلاش است آن را از تروریست‌ها پس بگیرد.این در حالی است که محمد المنصوری، سخنگوی مجلس شورای مجاهدین درنه به الجزیره گفت: بمباران مصر در مناطق  مسکونی رخ داد که خسارت‌هایی را به منازل و خودروها وارد کرد.المنصوری افزود: در بمباران ارتش مصر هیچ یک از مواضع وابسته به مجلس شورا هدف گرفته نشد و شورا هیچ ارتباطی با هدف قرار دادن اتوبوس حامل قبطی‌های مصر ندارد.

                               

مصر     ارتش     حمله     لیبی     السیسی    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :