موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/126660 :کد

خانه ملت؛

بررسی کلیات لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان درکمیسیون قضایی

  یکشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۶ — ۲۳:۴۵
تعداد بازدید : ۲۸۷   
 تحلیل ایران -بررسی کلیات لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان درکمیسیون قضایی

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی از بررسی کلیات لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان خبر داد و گفت: ماده ۱ و ۲ این لایحه در این کمیسیون به تصویب رسید.

 به گزارش تحلیل ایران، خانه ملت نوشت:حسن نوروزی در تشریح جلسه امروز- یکشنبه- کمیسیون قضایی حقوقی مجلس شورای اسلامی با اعلام این خبر افزود: در ماده یک این لایحه اهداف حمایت از کودکان و نوجوانان مشخص شده است، در واقع این لایحه جهت تضمین حمایت از کودکان و نوجوانان موضوع این قانون در مقابل مخاطرات و ارایه راهکارهای پیشگیرانه ارایه شده است.

 

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در ماده دوم این لایحه نیز تعاریف اصطلاحاتی چون بی توجهی و سهل انگاری، سوء رفتار، بهره‌کشی، معامله، فحشا، مبتذل، هرزه‌نگاری، خطر شدید و قریب الوقوع، بزه‌دیده و وضعیت مخاطره آمیز مشخص و روشن شد.سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: کارشناسانی از وزارت کشور، سازمان بهزیستی، وزارت دادگستری و مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه حضور داشتند.نوروزی در توضیح لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان تصریح کرد: این لایحه از مجلس هشتم و نهم به مجلس ارایه شده بود. دولت پیش از این مباحث مفصلی را در قالب 80 ماده ارایه کرده بود که این موارد در کمیته تخصصی مطرح و در نهایت در قالب 41 ماده به کمیسیون ارایه شد.


**معاهده معاضدت دوجانبه در امور کیفری ایران و کره جنوبی
نوروزی اظهار داشت: لایحه معاهده معاضدت دوجانبه در امور کیفری بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری کره جنوبی اعاده شده از شورای نگهبان به جهت رفع ابهام مورد بررسی قرار گرفت. شورای نگهبان به ماده 5 این لایحه ایراد گرفته بود، در واقع ماده 5 در مورد محاکمه اشخاصی از کشور طرف در کشور ما بود.نماینده مردم بهارستان و رباط‌ کریم در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: شورای نگهبان درخصوص ارایه اطلاعات و اصرار محاکمه اشخاص به کشور مقابل، ایراد گرفته بود، از این رو کمیسیون پاسخ داد که ما مجبور به ارایه هر اطلاعات و اصراری نیستیم کما اینکه طرف مقابل می‌تواند خواسته خود را مطرح کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :