موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس شورای اسلامی

a/126728 :کد

سلیمی:

پاسداشت آرمان‌های امام (ره) مهمترین رسالت ماست

  ﺳﻪشنبه ۰۹ خرداد ۱۳۹۶ — ۱۰:۳۲
تعداد بازدید : ۱۵۸   
 تحلیل ایران -پاسداشت آرمان‌های امام (ره) مهمترین رسالت ماست

یک نماینده مجلس با بیان اینکه «باید مبانی و آموزه‌های امام (ره) را پاسداری کنیم» گفت: امام (ره) اعتقاد به انسجام کشورهای اسلامی داشت که با وحدت و انسجام پیش بروند.

به گزارش تحلیل ایران،حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا سلیمی در گفت: اولین نامه‌ای که از امام خمینی (ره) در مسائل سیاسی منتشر شد قاعده نفی سبیل است که به عنوان ملاک جدی مورد توجه قرار گرفته بود. اینکه کفار نمی‌توانند بر مقدرات مسلمین حاکم باشند.وی با بیان اینکه «اسلام از دیدگاه امام (ره) بسیار حائز اهمیت بود و تأکید داشت که قیام و قعود برای اسلام بوده است» گفت: اسلام برای ایشان اهمیت داشت. آن چیزی که ضرورت دارد این است که ببینیم تا چه اندازه ما برای اسلام دل می‌سوزانیم و به فکر آن هستیم.


این نماینده اصولگرای مجلس در ادامه بیان کرد: توجه به وضعیت محرومان و پاسداشت مستضعفین از مهمترین مواردی بود که امام (ره) همواره به آن تأکید داشتند.وی ادامه داد: امام (ره) در مورد رژیم صهیونیستی خیلی جدی بود و همواره حمایت از نهضت‌های اسلامی به عنوان یک مبنا برای ایشان مطرح بود.سلیمی با اشاره به اینکه «اجرای عدالت از دیگر موضوعاتی بود که امام (ره) همواره به آن تأکید داشتند» گفت: ما برای اجرای عدالت از نزدیکان خود شروع کنیم. حتی نزدیک‌ترین افرادی که در حکومت دارای جایگاهی بودند، اگر دارای اشکال می‌شدند امام (ره) برخورد می‌کرد، امام (ره) همه زندگی خود را وقف مبانی اسلام کرد.


وی در پایان خاطرنشان کرد: امام (ره) الگویی بی‌نظیر و فردی بود که توانست تحول معنوی در کشور ایجاد کند و عمده ثمره انقلاب اسلامی را تحول معنوی می‌دید.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :