موضوعات ‌مرتبط: سیاسی حوزه خاورمیانه

a/126794 :کد

وزارت کشور افغانستان اعلام کرد:

وقوع انفجاری مهیب در منطقه دیپلماتیک کابل با ۵۰ کشته و ۱۰۰ زخمی

  چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ — ۱۱:۲۱
تعداد بازدید : ۳۳۱   
 تحلیل ایران -وقوع انفجاری مهیب در منطقه دیپلماتیک کابل با ۵۰ کشته و ۱۰۰ زخمی

وزارت کشور افغانستان لحظاتی پیش شمار کشته شدگان انفجار تروریستی صبح امروز -چهارشنبه - منطقه دیپلماتیک نشین در مرکز کابل را ۵۰ نفر اعلام کرد.

به گزارش تحلیل ایران،وزارت بهداشت افغانستان نیز اعلام کرد تاکنون 60 تن از زخمی های انفجار کابل به بیمارستان های پایتخت منتقل شده اند.
این انفجار در مقابل در ورودی دفتر امنیت ملی و شرکت مخابرات و در مقابل سفارت آلمان در کابل رخ داده است.این درحالی است که منابع غیر رسمی شمار کشته شدگان را بیش از 60 تن و مجروحان را بیش از 100 تن اعلام کرده اند.هنوز فرد یا گروهی مسئولیت این انفجار را به عهده نگرفته است.این انفجار در منطقه وزیراکبر خان رخ داد و گفته می شود هدف این انفجار دفتر امنیت ملی بوده است.


سفارت آلمان، دفتر امیت ملی، شبکه تلویزیون یک و شرکت مخابراتی در کنار هم واقع شده اند. برخی شاهدان گفتند که این انفجار در داخل ساختمان شرکت مخابرات روی داد و عده ای بر این باورند که انفجار در مقابل دفتر امنیت ملی که مقابل سفارت آلمان واقع شده، به وقوع پیوسته است. شعله های آتش از محل انفجار به آسمان زبانه می کشد و ماموران امنیتی راه های منتهی به محل انفجار را مسدود کرده اند. این انفجار به قدری نیرومند بود که شیشه های ساختمان های اطراف را دست کم تا یک کیلومتر دورتر از محل رویداد شکسته است.


شیشه های ساختمان دفتر نمایندگی ایرنا در کابل نیز که در 500 متری محل رویداد واقع شده، بر اثر این انفجار شکسته است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :