موضوعات ‌مرتبط: سیاسی شهردار

a/126809 :کد

میرسلیم؛

برای انتخاب شهردارتهران فقط شایستگی ها مدنظر قرار گیرد

  چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ — ۱۸:۴۵
تعداد بازدید : ۲۴۶   
 تحلیل ایران -برای انتخاب شهردارتهران فقط شایستگی ها مدنظر قرار گیرد

سیدمصطفی میرسلیم گفت: اعضای شورای شهر در انتخاب شهردار تهران فقط شایستگی ها را مورد توجه قرارداده و گرفتار ملاحظات سیاسی نشوند.

به گزارش تحلیل ایران، سیدمصطفی میرسلیم امروز- چهارشنبه- در نامه ای با عنوان «سخنی با شورای اسلامی شهر تهران» تذکرات مهمی را برای منتخبین مردم تهران در شورای اسلامی مطرح کرد.

 

ایرنا نوشت: عضو حزب موتلفه ضمن تبریک به اعضای جدید شورای اسلامی شهر تهران اظهارکرد: درانتخاب شهردار فقط شایستگی ها را در نظر گیرد و گرفتار ملاحظات سیاسی نشود. سرنوشت کلانشهر تهران را نمی توان فدای گرایش های سیاسی کرد؛ آن هم گرایش هایی که ادعایی بیش نیست و درعمل، نمودی که اثبات کننده واقعیت آن تعلق سیاسی باشد، نداشته باشد و حتی برای کسب رأی از هیچ زد و بندی خود داری نشود. وی ادامه داد: شورای شهر بایستی به وظیفه اصلی خود یعنی نظارت تخصصی بر عملکرد شهرداری اهتمام ورزد و آن را فدای ملاحظات سیاسی نکند. تجربه نشان داده است که فرآیندهای شهرداری بدون نظارت دقیق و جدی به تضییع حقوق عمومی و شکل گیری مفاسد اقتصادی و اجتماعی کلان می انجامد.


میرسلیم یادآورشد: این نظارت قانونا به عهده شورای اسلامی شهر تهران است و شورا موقعی می تواند از پس ایفای آن مسئولیت برآید که استقلال اعضای خود را نسبت به شهرداری و شخص شهردار حفظ کند و از هرگونه بده بستان با شهرداری بپرهیزد و خود را پاک نگهدارد.« والا باید شاهد تشدید مفاسدی باشیم که نه تنها به شهر تهران خسارات جبران ناپذیر زده، بلکه به گسترش تسری وحشتناک آن به سایر شهرها و روستاهای کشور بینجامد».

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :