موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/126892 :کد

به نقل از رویترز؛

آمریکا روسیه را بخاطر کره شمالی تحریم کرد

  جمعه ۱۲ خرداد ۱۳۹۶ — ۱۴:۳۹
تعداد بازدید : ۲۲۱   
 تحلیل ایران -آمریکا روسیه را بخاطر کره شمالی تحریم کرد

آمریکا ۹ شرکت و نهاد دولتی از جمله دو شرکت روسی و سه فرد حقیقی را به خاطر حمایت از برنامه‌های تسلیحاتی کره شمالی، در فهرست سیاه تحریم قرار داده است.

 به گزارش تحلیل ایران به نقل از رویترز، ایالات متحده روز پنجشنبه اعلام کرد که 9 شرکت و نهاد دولتی از جمله 2 شرکت روسی و 3 فرد حقیقی را به اتهام حمایت از برنامه های تسلیحاتی کره شمالی، به فهرست تحریم ها افزوده است.


اعلام تحریم های جدید خزانه داری آمریکا در شرایطی است که دیپلمات های آگاه تاکید کرده اند که آمریکا و چین احتمالا پیشنهادی را برای گنجاندن نام افراد و شرکت های بیشتر در فهرست تحریم های کره شمالی به شورای امنیت سازمان ملل ارائه خواهند کرد.شورای امنیت، امروز- جمعه- پیشنهاد آمریکا و چین برای اعمال تحریم‌هایی علیه تعداد بیشتری از اشخاص حقیقی و حقوقی در کره‌شمالی را به رای می‌گذارد.به گفته دیپلمات‌ها، در این پیش‌نویس 15 شهروند کره‌شمالی و چهار موسسه و نهاد این کشور مورد تحریم قرار می‌گیرند. براین اساس، سفر این اشخاص به خارج ممنوع می‌شود و اموال و دارایی‌های آنها در سراسر جهان توقیف خواهد شد.شورای امنیت سازمان ملل تاکنون 6 قطعنامه تحریمی علیه کره‌شمالی تصویب کرده است. این در حالی است که آمریکا خواهان تحریم‌های شدیدتر علیه پیونگ‌یانگ است، چین خواهان گفت‌وگو با کره‌شمالی برای کاهش تنش‌ها است.


روسیه: به تحریم های آمریکا به خاطر کره شمالی پاسخ می دهیم

سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه تاکید کرده است که مسکو از تصمیم آمریکا برای تحریم یک شهروند روسی و 2 شرکت این کشور به بهانه ارتباط با برنامه های تسلیحاتی کره شمالی گیج شده و نسبت به این تصمیم احساس خطر می کند.وی در ادامه تصریح کرد: روسیه برای اتخاذ تدابیر تلافی جویانه آماده است ، تحریم ها کمکی به تلاش های مربوط به بهبود روابط بین مسکو و واشنگتن نخواهد کرد.کره شمالی این مساله را مخفی نکرده است که برای توسعه موشک های دوربرد با قابلیت حمل کلاهک هسته ای که بتواند خاک آمریکا را هدف قرار دهد، تلاش گسترده ای را آغاز کرده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :