موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست و امنیت

a/126945 :کد

رضایی:

مبنای تصمیم‌گیری در عملیات‌های دفاع مقدس استخاره نبود

  شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ — ۱۵:۵۷
تعداد بازدید : ۲۴۶   
 تحلیل ایران -مبنای تصمیم‌گیری در عملیات‌های دفاع مقدس استخاره نبود

در پی انتشار مطالبی خلاف واقع در فضای مجازی درباره عملیات فتح‌المبین، محسن رضایی خواستار اصلاح مطالب کذب و جلوگیری از تحریف تاریخ دفاع مقدس شد.

 به گزارش تحلیل ایران، مشرق نوشت: در پی انتشار مطالبی خلاف واقع در فضای مجازی و درباره عملیات فتح المبین، پایگاه اطلاع رسانی محسن رضایی ضمن انتشار حقایقی در این باره، خواستار اصلاح مطالب کذب مذکور و جلوگیری از تحریف تاریخ دفاع مقدس شد.در اطلاعیه محسن رضایی که سایت وی آن را منتشر کرد آمده است:


به‌تازگی برخی روایت های خلاف واقع از تاریخ دفاع مقدس در فضای مجازی منتشر شده که بر استخاره فرماندگاهان جنگ و التزام آنان به نتیجه استخاره در عملیات فتح المبین تأکید دارد، حال آن که از نظر فرماندهان جنگ به ویژه فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس که همگی مقلدان امام (ره) بودند،  هر چند استخاره در حالت تحیر و ابهام، به قصد رجا مانعی نداشت، اما نمی‌توانست مبنای تصمیم گیری در عملیات ها باشد. لذا  برای جلوگیری از تحریف تاریخ و آثار نامطلوب  آن در جامعه لازم است  مطلب انتشار یافته در این خصوص،  براساس واقعیت های  زیر اصلاح شود:

1- حضرت امام در جلسه  با محسن رضایی قبل از عملیات فتح المبین گفتند که  اول مشورت هایتان را بکنید و بعد اگر در موردی ابهام داشتید، به قرآن استخاره کنید.

2- در عملیات فتح المبین، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پس از بازگشت از ملاقات با امام با فرماندهان ارتش و سپاه مشورت کرد و با فرمانده وقت ارتش، برادر علی صیادشیرازی مشترکا تصمیم به انجام عملیات گرفتند. لحظاتی پس از آن که دستور عملیات صادر و رمز آن اعلان شد، فرمانده سپاه پاسداران دوران دفاع مقدس به قرآن مراجعه کرد که آیاتی از سوره فتح آمد.

3-در هیچ عملیاتی در دفاع مقدس با استخاره تصمیم گیری نشده است؛ ولی همیشه از قرآن کمک گرفته شده است.

4-فرماندهان سپاه، در هرعملیاتی برای رسیدن به تصمیم و انجام عملیات دهها جلسه می گذاشتند؛ به طوری که گاه  برادران ارتش به تعدد این جلسات اعتراض می کردند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :