موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی علمی

a/126961 :کد

قائم مقام دبیر شورای آموزش پزشکی؛

اعلام نتایج نهایی سخت ترین آزمون ایران

  شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ — ۲۱:۲۹
تعداد بازدید : ۲۶۳   
 تحلیل ایران -اعلام نتایج نهایی سخت ترین آزمون ایران

طبق مصوبه قانونی مجلس این افراد فقط در محلی که پذیرفته می‌شوند باید ادامه تحصیل دهند و امکان تغییر محل و انتقال ندارند، همچنین این افراد سه برابر مدت تحصیل، تعهد خدمت دارند.

به گزارش تحلیل ایران، تسنیم نوشت: سیدحسن امامی رضوی در خصوص آزمون دستیاری با اشاره به اینکه در این آزمون امسال بیش از 14 هزار نفر شرکت کردند، اظهار داشت: آزمون پذیرش دستیار هر سال توسط دبیرخانه تخصصی و مرکز سنجش برگزار می‌شود و آزمون امسال هم در 14 اردیبهشت ماه به صورت غیرمتمرکز در تمامی دانشگاه‌های کشور برگزار شد.


امامی رضوی افزود: فرآیند طراحی دفترچه سوالات آزمون که از چند ماه قبل توسط دبیرخانه انجام می‌شود که امسال با ساز و کار جدید و علمی تری انجام شد و در اختیار مرکز سنجش قرار گرفت.قائم مقام وزیربهداشت در امور دانشگاه‌ها با بیان اینکه در نحوه برگزاری آزمون امسال، هیچگونه خللی وارد نشده و در سلامت کامل برگزار شده است، گفت: بیش از 14 هزار نفر در آزمون شرکت کردند و کلید نهایی و اسامی پذیرفته شدگانی که قادر به انتخاب رشته هستند، در سایت مرکز سنجش پزشکی اعلام شده است و داوطلبان می‌توانند با مراجعه به این سایت از وضعیت خود و انتخاب رشته آگاهی پیدا کنند.


امامی رضوی در خصوص اعلام کلید نهایی و کارنامه داوطلبان نیز گفت: کارنامه داوطلبان با توجه به مصوبه ای که از سال گذشته وجود داشته، در پنج زیرگروه آموزشی اعلام شده و رتبه داوطلب در این پنج گروه متفاوت است. لذا داوطلبان می‌توانند، در یکی از این زیرگروه‌ها انتخاب رشته کنند و بعد در یکی از رشته‌های انتخاب شده، پذیرفته شوند. این فرآیند نیز طی دو ماه آینده انجام می‌شود و تا قبل از پایان شهریور ماه اسامی پذیرفته شدگان نهایی اعلام خواهد شد.وی با تاکید بر اینکه برگزاری آزمون و سایر فرآیندها با کمک مرکز سنجش آموزش پزشکی، در کمال دقت و سلامت انجام شده، به داوطلبان توصیه کرد: رشته ای را که علاقه دارند، انتخاب کنند. چراکه پشیمانی در انتخاب رشته، در اوایل سال تحصیلی ما را با حجمی از افرادی که می‌خواهند رشته خود را تغییر دهند، مواجه می‌کند.


وی دلیل در نظر گرفتن 5 زیر گروه آموزشی در آزمون دستیاری تخصصی پزشکی را انتخاب آزادانه رشته توسط داوطلبان اعلام کرد و گفت: حیطه توانمندی و علاقه داوطلبان باید در انتخاب رشته موردنظر باشد و رشته‌های مختلف را انتخاب نکنند و محل‌هایی که مورد انتخاب آنها است، باید مدنظر باشد.امامی رضوی به داوطلبان توصیه کرد که محلی را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند که بعد از پذیرش نهایی بتوانند به آنجا بروند، زیرا هر سال تعداد زیادی از داوطلبان می‌خواهند محل تحصیل خود را تغییر دهند و طبق ضوابط تغییر محل تحصیل فقط با موافقت مبدا و مقصد امکان پذیر است.


وی گفت: امسال در سه رشته انجام مصاحبه خواهیم داشت، این مصاحبه قبل از اعلام نتیجه نهایی است و تعدادی از افراد را بیش از حد نیاز در آن رشته محل به گروه‌ها معرفی می‌کنیم، تا مصاحبه انجام شود. این سه رشته شامل زنان و زایمان، روانپزشکی و پزشکی خانواده است و افرادی که در مصاحبه پذیرفته نشوند نیز در رشته دیگری که مورد انتخاب‌شان بوده، پذیرفته خواهند شد.وی در پایان در مورد سهمیه مناطق محروم نیز گفت: طبق مصوبه قانونی مجلس این افراد فقط در محلی که پذیرفته می‌شوند، باید ادامه تحصیل دهند و امکان تغییر محل و انتقال ندارند، همچنین این افراد سه برابر مدت تحصیل، تعهد خدمت در آن منطقه محروم خواهند داشت.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :