موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/127024 :کد

در پی حملات تروریستی لندن؛

هشدار امارات به اتباع خود درباره سفر به انگلیس

  دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۶ — ۱۴:۱۸
تعداد بازدید : ۲۷۳   
 تحلیل ایران -هشدار امارات به اتباع خود درباره سفر به انگلیس

وزارت امور خارجه امارات در پی حملات تروریستی شنبه شب در لندن به اتباع این کشور درباره سفر به انگلیس هشدار داد.

به گزارش تحلیل ایران، در پی حملات تروریستی شنبه شب در لندن وزارت امور خارجه امارات به اتباع خود درباره سفر به انگلیس هشدار داد.


مهر نوشت: در همین راستا، «احمد الهام الظاهری» از مقامات کنسولی وزارت امور خارجه امارات اعلام کرد که این هشدار در راستای ضرورت حفظ سلامت اتباع این کشور و واقف بودن به میزان خطرات در هنگام سفر به انگلیس صادر شده است.وزارت امور خارجه امارات از اتباع این کشور در انگلیس نیز خواسته است تا در تردد و جابجایی خود کاملا جوانب احتیاط را رعایت کرده و از حضور در مراکز عمومی اجتناب نمایند.گفتنی است که حوادث تروریستی شنبه شب در پایتخت انگلیس به کشته شدن هفت نفر و زخمی شدن ۴۸ تَن دیگر منجر شد. گروه تروریستی داعش مسئولیت این حملات را برعهده گرفت.در نخستین حادثه، یک دستگاه خودروی ون با انحراف از مسیر خود بر روی «لاندن بریج»، پل معروف لندن، چندین عابر پیاده را زیرگرفت و اندکی بعد، سه نفر از سرنشینان آن با چاقو به عابران حمله کردند.


دقایقی بعد از این حادثه، پلیس لندن از وقوع یک حادثه در «بارو مارکت»، یک بازارچه در نزدیکی «لاندن بریج»، خبر داد. بر اساس گفته شاهدان، صدای شلیک گلوله در محل شنیده شده است.همزمان، پلیس از اعزام نیرو به منطقه «واکسهال» در جنوب لندن خبر داد. پلیس ساعتی بعد دو حمله در پل لندن و بارو مارکت را تروریستی اعلام کرد اما تایید کرد که حادثه در منطقه واکسهال یک چاقوکشی بوده و ارتباطی به دو حمله دیگر نداشته است.علاوه بر این، پلیس اعلام کرد ۳ مظنون این حادثه هم به ضرب گلوله پلیس کشته شده‌اند و دست کم یکی از آنها جلیقه انفجاری «مصنوعی» بر تن داشته است.پلیس انگلیس همچنین از بازداشت ۱۲ نفر در ارتباط با حملات شنبه شب گذشته لندن که ۵۵ کشته و زخمی برجا گذاشت، خبر داد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :