موضوعات ‌مرتبط: ورزشی فوتبال

a/127187 :کد

طبق گزارش؛

نامه فیفا به فدراسیون فوتبال در پی حوادث تروریستی

  پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ — ۱۳:۳۸
تعداد بازدید : ۲۱۹   
 تحلیل ایران -نامه فیفا به فدراسیون فوتبال در پی حوادث تروریستی

بعد از حوادث تروریستی دیروز تهران، فدراسیون جهانی فوتبال(FIFA) و کنفدراسیون فوتبال آسیا(AFC) با ارسال نامه‌ای به فدراسیون فوتبال ایران در مورد امنیت تهران برای برگزاری مسابقات سوال کردند.

 به گزارش تحلیل ایران،مسئولان فیفا و ای اف سی، از مسئولان فدراسیون فوتبال ایران درخواست کردند ضمانت‌های لازم را برای تأمین امنیت در تهران بدهند. بعد از این مسئولان فدراسیون فوتبال در مذاکره با اعضای شورای تأمین استان تهران ضمانت‌های لازم را گرفتند و همان ضمانت‌ها را به فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال کردند.

 
میزان نوشت: مسئولان فیفا تهدید کرده بودند که اگر ضمانت‌های لازم داده نشود اجازه برگزاری این مسابقات را در تهران نمی‌دهند. پیگیری‌ها نشان می‌دهد که فدراسیون اعلام کرده مشکلی برای تأمین امنیت تمرینات تیم‌های ایران و ازبکستان در تهران و بازی روز دوشنبه ۲۲ خرداد وجود نخواهد داشت.علیرضا اسدی، دبیرکل فدراسیون فوتبال در این زمینه گفت: «فیفا طی نامه‌ای از ما خواست تا فوتبال و برگزاری دو دیدار ملی تحت تأثیر اتفاقاتی که رخ داد، قرار نگیرد و ما در این باره با اقدام بموقع تضمین‌های مناسب را دادیم. در این نامه، فیفا از فدراسیون خواسته بود نسبت به وظایف خود در حفظ امنیت عمل کند و ما پاسخ‌شان را با جمع‌آوری مدارک دادیم، هرچند که این نامه یک چیز معمولی بود.»
 
وی ادامه داد: «در هر صورت یک اتفاق غیرمترقبه در کشورمان رخ داد و عربستان سعودی و بسیاری از کشورهای حاشیه خلیج فارس علاقه‌مندند تا این مسائل را دنبال کنند اما امنیت کشور ما بالا است و با این مسائل کوچک امنیت ایران به هم نمی‌ریزد.» اسدی به شایعه‌ای مبنی بر اینکه شاید بازی ایران - ازبکستان بدون تماشاگر برگزارشود هم واکنش نشان داد: «اصلاً چنین چیزی نیست و فیفا هم دنبال چنین موضوعی نبود. آنها فقط هشدار دادند که این اتفاق فوتبال را تحت‌الشعاع قرار ندهد. کشور ما امن است و فقط از ما چندین تأییدیه خواستند که با طی کردن مراحل اداری آنها را تهیه و ارسال کردیم. هرچند فیفا جواب را می‌دانست ولی ما فقط مدارک را ارسال کردیم. از سویی عراق و ژاپن هم مثل کشور ما هستند و ما موظفیم امنیت آنها را تأمین کنیم.»

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :