موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/12719 :کد

0

معاون سابق وزیر دفاع تاجیکستان کشته شده است

  شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۰:۰۵
تعداد بازدید : ۸۵۴   
 تحلیل ایران -معاون سابق وزیر دفاع تاجیکستان کشته شده است

سایت تاجیکی «اوستا» نوشت که در نتیجه عملیات مشترک نهادهای امنیتی تاجیکستان «عبدالحلیم نظرزاده» معاون سابق وزیر دفاع این کشور کشته شده است.

سایت تاجیکی «اوستا» نوشت که در نتیجه عملیات مشترک نهادهای امنیتی تاجیکستان «عبدالحلیم نظرزاده» معاون سابق وزیر دفاع این کشور کشته شده است.

 

به گزارش تحلیل ایران، تعداد از رسانه‌های محلی و خارجی عصر دیروز از کشته شدن «عبدالحلیم نظرزاده» معاون سابق وزارت دفاع تاجیکستان خبر دادند.

تاکنون این خبر از سوی منابع رسمی تاجیکستان تائید نشده است ولی بنا به ادعای خبرگزاری محلی «اوستا»، نظرزاده بعد از ظهر روز جمعه در دره «رامیت» 50 کیلومتری شهر «دوشنبه» کشته شده است.

بنا به اعلام «جلال‌الدین صدرالدین‌اف» مسئول مطبوعاتی وزارت کشور تاجیکستان، محلی که نظرزاده در دره رامیت پناه برده است مشخص و در محاصره قرار گرفته است ولی تاکنون خبر کشته شدن وی تائید نشده است.

معاون سابق وزارت دفاع تاجیکستان مظنون به سازماندهی حملات مسلحانه 4 سپتامبر بر علیه پلیس شهر دوشنبه و ناحیه «وحدت» می‌باشد که در نتیجه آن 9 کارمند پلیس کشته و 6 نفر نیز زخمی شدند.

بخش مطبوعاتی وزارت کشور تاجیکستان اعلام کرده که طی 2 روز اخیر 25 نفر از اعضای نظرزاده در دره رامیت دستگیر شدند.

از ابتدای عملیات مشترک نهادهای امنیتی تاجیکستان علیه گروه نظرزاده، حدود 100 نفر از اعضای آن دستگیر و 22 نفر دیگر نیز کشته و مقادیری سلاح و تجهیزات نظامی مصادره شده است.


منبع:فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :