موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/127208 :کد

یک منبع آمریکایی؛

اعلام آماده باش در قطر

  پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ — ۲۳:۴۲
تعداد بازدید : ۱۷۰   
 تحلیل ایران -اعلام آماده باش در قطر

یک منبع آمریکایی از حالت آماده‌باش نیروهای مسلح قطر خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روسیاالیوم، رسانه‌های آمریکایی به نقل از یک منبع آمریکایی اعلام کردند که آمریکا تحرکاتی نظامی در قطر رصد کرده است.

میزان نوشت: وی گفت که دوحه به ریاض و ابوظبی و منامه هشدار داده است که به هر کشتی که وارد آب‌های آن شود، شلیک خواهد کرد.این منبع همچنین افزود: قطر در پی نگرانی‌ها از دخالت نظامی احتمالی از طریق مرزهای جنوبی با عربستان، نیروهای مسلح خود را به بالاترین حالت آماده‌باش در آورده است. مقامات آمریکایی گفتند که اوضاع قطر بر عملیات ارتش آمریکا و امنیت قطر تاثیری نخواهد گذاشت.پایگاه هوایی العدید بزرگترین و مهمترین پایگاه نظامی آمریکا در منطقه به شمار می‌رود.عربستان، مصر، امارات و بحرین اخیرا در اقدامی مشترک و هماهنگ شده روابط دیپلماتیک خود را با قطر به‌دلیل آنچه حمایت این کشور از تروریسم می‌خوانند، قطع کردند و مرزهای هوایی و زمینی خود را به‌روی این کشور بستند و به مشارکت دوحه در ائتلاف تحت رهبری عربستان در جنگ علیه انصارالله و یمن پایان دادند.

در پی قطع روابط چهار کشور عربی شامل عربستان، امارات، بحرین و مصر با دولت قطر، بحران سیاسی در مناسبات این کشور با دوحه وارد مرحله «حساس و خطرناکی» شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :