موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی انتظامی

a/127342 :کد

طبق گزارش؛

انتقام تلگرامی شوهر از همسرش

  یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ — ۲۱:۴۰
تعداد بازدید : ۲۲۶   
 تحلیل ایران -انتقام تلگرامی شوهر از همسرش

جانشین فرمانده انتظامی شهرستان بم از شناسایی و دستگیری عامل هک تلگرام و انتشار مطالب خصوصی یک شهروند به انگیزه انتقام از همسرش خبر داد.

 به گزارش تحلیل ایران،  سرهنگ غلامرضا بهروزه افزود: چندی قبل زنی به پلیس فتا مراجعه و در رابطه با دسترسی فردی ناشناس به حساب کاربری وی در نرم افزار پیام رسان تلگرام شکایتی طرح کرد.

 

وی تصریح کرد: این شهروند مدعی شد فردی ناشناس با تهیه اسکرین شات از چت های خصوصی وی و انتشار آن ها در فضای مجازی، موجب هتک حیثیت و از بین رفتن آبروی وی و خانواده اش شده و مشکلاتی را برایش ایجاد کرده است.جانشین فرمانده انتظامی شهرستان بم ادامه داد: در همین راستا کارشناسان پلیس فتا با انجام یکسری تحقیقات تخصصی موفق شدند، عامل هک تلگرام شاکی و انتشار پیام های خصوصی وی را شناسایی کنند.


به نوشته ایرنا، سرهنگ بهروزه بیان کرد: این متهم با هماهنگی مقام قضایی دستگیر و خود را همسر شاکی معرفی کرد و به انتشار مطالب خصوصی همسرش در فضای مجازی به انگیزه انتقام گیری و تحت فشار قرار دادن وی جهت طلاق اقرار کرد.وی تاکید کرد: در قوانین جرایم رایانه ای افشای اسرار خصوصی دیگران اعم از نامه ها، عکس، فیلم، نسخه های پزشکی و احکام دادگاه ها، اسناد مالی و مواردی از این دست جرم بوده و برای آن ها مجازات جزای نقدی و تا 2 سال حبس در نظر گرفته شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :