موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فرهنگی

a/127402 :کد

طبق گزارش؛

نماز و دعای روز هجدم ماه رمضان

  ﺳﻪشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ — ۱۱:۲۷
تعداد بازدید : ۲۲۲   
 تحلیل ایران -نماز و دعای روز هجدم ماه رمضان

یک کارشناس علوم قرآنی با اشاره به نماز و دعای روز هجدهم ماه رمضان، از ازدواج به عنوان امری پسندیده در ماه مبارک رمضان سخن گفت.

به گزارش تحلیل ایران، محمد طاها مرادی کارشناس علوم قرآنی در گفت‌وگو با میزان گفت: ماه مبارک رمضان در میان ماه‌های سال، مبارک‌ترین ماه قلمداد می‌شود از این رو انجام دادن و کمک به شکل گرفتن یک امر خیر در این ماه از ارزش بسیاری  برخوردار است.

 
وی ادامه داد: با توجه به اینکه ازدواج یک امر نیک و پسندیده است ، انجام گرفتن آن در ماه میهمانی خدا از ارزش و اهمیت بسیاری برخوردار است چرا که انجام هر عمل خیری در این ماه ثواب چندین برابری دارد.این کارشناس علوم قرآنی تصریح کرد: برخی از افراد اینگونه تصور می‌کنند که برگزاری مراسم ازدواج در ماهی مانند ماه مبارک رمضان، کار درستی نیست در حالی که این تصور اشتباه بوده و شایسته است که چنین اتفاق مبارکی در ماه پر خیر و برکتی همچون ماه رمضان رخ بدهد.
 
وی در ادامه صحبت‌های خود اظهار کرد: در ماه رمضان همچنین مناسبت‌های شادی بخشی همچون ولادت امام حسن مجتبی (ع) وجود دارد که بسیاری از زوج‌های جوان می ‌توانند مراسم عقد خود را در این روز به ثبت برسانند چرا که چنین تاریخ‌های ارزشمندی، به طور یقین خیر و برکت را هم در زندگی افراد جاری می‌کند.مرادی افزود: همچنین برگزاری مراسم عقد در روز ولادت دومین امام ما با فضای شادی‌بخش و هیجان انگیزی که در سطح شهر نیز جریان دارد، تناسب بی نظیری دارد و باعث می‌شود چنین فضای دل انگیزی به اعضای خانواده و همچنین خود زوج انتقال پیدا کند.وی توضیح داد: خواندن دعای هجدهمین روزاز ماه مبارک رمضان در این روز از ارزش بسیاری برخوردار است. متن و ترجمه این دعا به شرح زیر است:
 
"بسم الله الرحمن الرحیم

اللهمّ نَبّهْنی فیهِ لِبَرَكاتِ أسْحارِهِ ونوّرْ فیهِ قلبی بِضِیاءِ أنْوارِهِ وخُذْ بِكُلّ أعْضائی الى اتّباعِ آثارِهِ بِنورِكَ یا مُنَوّرَ قُلوبِ العارفین.
 
خدایا آگاهم نما در آن براى بركات سحرهایش و روشن كن در آن دلم را به پرتو انوارش و بكار به همه اعضایم به پیروى آثارش به نور خودت اى روشنى بخش دلهاى حق شناسان."این کارشناس علوم قرآنی خاطرنشان کرد: همچنین در شب هجدهم ماه مبارک رمضان خواندن چهار رکعت نماز به گونه‌ای که پس از سوره حمد، 25 مرتبه سوره کوثر خوانده شود بسیار مورد سفارش قرار گرفته است. حضرت علی (ع) درباره ثواب این نماز فرموده‌اند: هر کس این نماز را بخواند، ملک الموت او را بشارت می‌دهد به اینکه خدای تعالی راضی است.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :