موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی مسکن

a/127542 :کد

طبق گفته کارشناسان؛

افزایش ۱۰ درصدی اجاره مسکن

  جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۶ — ۱۳:۳۶
تعداد بازدید : ۳۶۷   
 تحلیل ایران -افزایش ۱۰ درصدی اجاره مسکن

اجاره بها تابعی از ارزش ملک است و از آنجایی که قیمت خانه در تهران افزایش قیمت ۱۰ درصدی داشته اجاره بها هم به همین اندازه افزایش می‌یابد.

 به گزارش تحلیل ایران، با گذر از بهار و اتمام ایام امتحانات و گرم شدن هوا و به پایان رسیدن ماه مبارک رمضان، فصل نقل و انتقالات در بازار مسکن آغاز می‌شود. طبق گفته «حامد مظاهریان» معاون مسکنی وزیر راه و شهرسازی، اجاره بها در سال جاری همچنان زیر نرخ تورم عمومی حرکت خواهد کرد و نهایت افزایش اجاره در بازار مسکن 10 درصد خواهد بود.

 

ایلنا نوشت: طبق گفته کارشناسان، اجاره بها تابعی از قیمت ملک است و اجاره بر اساس قیمت ملک محاسبه می شود. اما در این میان موضوعی که می‌تواند تاثیر گذار باشد میزان تقاضا و حجم عرضه است. حال یکی از عواملی که باعث افزایش اجاره بها در تابستان می‌شود افزایش تقاضا در بازار مسکن است. این در شرایطی است که در تهران چیزی حدود 500 هزار واحد خانه خالی وجود دارد که به بازار اجاره و  به بازار فروش وارد نمی‌شود و همین کاهش عرضه موجب گرانی در بازار اجاره می‌شود. البته «حسام عقبایی» رییس اتحادیه مشاوران املاک هم این اطمینان خاطر را داده است که اجاره بهای مسکن بیشتر از 10 درصد بالا نمی‌رود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :