موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/12755 :کد

0

موافقت مجارستان باطرح سه میلیاردیورویی برای کمک به پناهجویان

  شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۳:۳۷
تعداد بازدید : ۲۷۵   
 تحلیل ایران -موافقت مجارستان باطرح سه میلیاردیورویی برای کمک به پناهجویان

'ویکتور اوربان' نخست وزیر مجارستان از موافقت با طرح اختصاص سه میلیارد یورو کمک مالی به کشورهای همسایه سوریه برای حل بحران مهاجرت خبر داد.

'ویکتور اوربان' نخست وزیر مجارستان از موافقت با طرح اختصاص سه میلیارد یورو کمک مالی به کشورهای همسایه سوریه برای حل بحران مهاجرت خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری فرانسه از برلین، اوربان در گفتگو با روزنامه 'بیلد' آلمان، اعلام کرد: ما برنامه ای برای حمایت مالی گسترده از کشورهای همسایه سوریه داریم که در دیدار آینده با مقامات اتحادیه اروپا آن را ارائه خواهیم کرد.
این گزارش حاکی است: تاکنون بیشتر آوارگان سوری به سه کشور ترکیه، لبنان و اردن پناه برده اند و این سه کشور نزدیک به چهار میلیون پناهجو را پذیرفته اند. این در حالی است که این روند در ماه های اخیر تغییر کرده و مهاجران راه پر مخاطره رسیدن به اروپا را برای مهاجرت انتخاب می کنند.
اکنون این مقام مجار که از فعالان مخالف مهاجرت به اروپاست و به دلیل ایجاد فضای ملتهب و پرتنش برای مهاجران مورد انتقاد ناظران حقوق بشر قرار گرفته، طرح کمک سه میلیارد یورویی را به سه کشور پذیرنده آوارگان سوری ارائه کرده است.
اوربان در مصاحبه ای که خلاصه ای از آن امروز انتشار یافت، اعلام کرد: در صورت نیاز، میزان کمک را افزایش خواهیم داد تا جریان به راه افتاده مهاجرت را متوقف کند.
وی همچنین با تاکید بر فوریت اختصاص این کمک مالی، گفت: این مهاجران نه از مناطق جنگی که از اردوگاه های کشورهای هم مرز سوریه می آیند. آنها در این اردوگاه ها امنیت دارند و خطری آنان را تهدید نمی کند.
نخست وزیر مجارستان عنوان کرد: این مهاجران نه از بیم جان و نه در پی امنیت که برای برخورداری از زندگی بهتر به اروپا مهاجرت می کنند.
به گزارش تحلیل ایران، کمیساریای عالی پناهندگان سامان ملل قانونی را که به تازگی در بوداپست به تصویب رسیده سبب بروز هرج و مرج خواند و در مورد آن هشدار داد. این قانون برای 'مهاجران غیرقانونی' مجازات تا سه سال حبس را پیش بینی کرده است.
همچنین گزارش ها از بازداشت بیش از سه هزار پناهجو توسط پلیس مجارستان حکایت دارد.
همزمان با وخیم شدن شرایط در یک اردوگاه موقت در مجارستان، فعالان مدافع حقوق پناهجویان از دولت های اروپایی خواسته اند محدودیت ها برای مهاجران را رفع کنند.
این درخواست پس از آن مطرح شد که فیلمی از داخل یک اردوگاه پناهجویان در نزدیکی مرز مجارستان با صربستان منتشر شد. در این فیلم، پلیس کیسه های مواد غذایی را به سوی انبوهی از مهاجران پرتاب می کند.
مجارستان از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپاست که با هجوم بی سابقه مهاجران مواجه شده است. پیشتر اقدام این کشور در نصب موانع مفتولی و سیم خاردار در سراسر 175 کیلومتر مرز مشترک با صربستان و نیز آغاز احداث دیوار چهار متری در این مرز، با اعتراض برخی از کشورهای اروپایی مواجه شده بود.


منبع:ایرنا

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :