موضوعات ‌مرتبط: ورزشی والیبال

a/127589 :کد

هفته سوم لیگ جهانی؛

تاریخچه دیدار تیم‌های ایران و لهستان

  شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ — ۱۸:۰۱
تعداد بازدید : ۲۶۴   
 تحلیل ایران -تاریخچه دیدار تیم‌های ایران و لهستان

تیم ملی والیبال ایران در دومین مسابقه خود در هفته سوم لیگ جهانی در حالی به مصاف لهستان می رود که دو تیم تاکنون در رقابت های مختلف ۱۶ بار با هم مسابقه داده‌اند.

به گزارش تحلیل ایران، تیم های ایران و لهستان در طول تاریخ ۱۶ بار در رقابت های رسمی به مصاف هم رفته اند که سهم لهستان ۱۰ برد و سهم ایران ۶ پیروزی بوده است.

 

مهر نوشت: آخرین رقابت رسمی دو تیم در هفته نخست لیگ جهانی سال ۲۰۱۷ بود که تیم ایران با ترکیب جوانان خود موفق به شکست سه بر دوی لهستان در کشور ایتالیا شد. حال دو تیم برای دومین بار در لیگ جهانی امسال به مصاف یکدیگر می روند و ملی پوشان لهستان که به عقاب های اروپا مشهور هستند، برای جبران شکست هفته نخست به مصاف ایران خواهند رفت.تیم ملی والیبال ایران در بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو نیز در جدالی تماشایی سه بر دو مغلوب لهستان شد. تیم ایران در آخرین مسابقه تدارکاتی خود قبل از شروع لیگ جهانی امسال نیز به مصاف لهستان رفت که نتیجه این مسابقه سه بر صفر به سود لهستان شد.


تیم ایران در سال ۲۰۱۳ (نخستین حضور) با هدایت خولیو ولاسکو به مقام نهمی دست یافت، در سال ۲۰۱۴ (دومین حضور) با هدایت اسلوبودان کواچ عنوان چهارمی را به دست آورد، سال ۲۰۱۵ نیز تیم ایران در دومین حضور خود با اسلوبودان کواچ ضمن تثبیت جایگاه خود در جمع هشت تیم برتر، عملکرد خوبی به نمایش گذاشت و در سال ۲۰۱۶ تیم ایران در بین ۱۲ تیم شرکت کننده رتبه هشتم را به دست آورد.لهستان از سال ۱۹۹۸ سابقه حضور در لیگ جهانی والیبال دارد و امسال برای بیستمین بار در این رقابت ها شرکت می کند که از نظر تجربه لیگ جهانی چهار برابر والیبال ایران سابقه دارد.این تیم دو مدال طلا و برنز لیگ جهانی را نیز در پرونده کاری خود دارد که در سال ۲۰۱۱ مقام سومی و در سال ۲۰۱۲ مقام قهرمانی به دست آورده است.


میانگین سنی تیم والیبال لهستان در لیگ جهانی ۲۵ سال و میانگین سنی ایران ۲۶ سال است. میانگین قدی بازیکنان لهستان نیز با ۱۹۸ سانتی متر، دو سانت از ایران (۱۹۶) بیشتر است.میانگین بازی های ملی بازیکنان تیم لهستان قبل از شروع لیگ جهانی امسال ۴۴ مسابقه است و این داده آماری برای ایران ۲۲ است که نشان از تجربه بیشتر لهستانی ها در این زمینه دارد.دو تیم ایران و لهستان برای اولین بار در سال ۱۹۹۸ در رقابت های قهرمانی جهان به مصاف یکدیگر رفتند که این مسابقه سه بر صفر به سود لهستان شد.دو تیم تا کنون ۱۶ بار به مصاف یکدیگر رفتند که ۱۳ بار آن در سه سال اخیر (۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶) بوده است. لهستانی ها در ۱۰ مسابقه پیروز میدان بوده اند و ملی پوشان ایران نیز نتیجه ۶ مسابقه را به سود خود پایان دادند.از نظر نتیجه نیز تنها سه مسابقه دو تیم در سه ست برگزار شده است و ۱۲ دیدار در چهار (۶ مسابقه) یا پنج ست (۷ مسابقه) به پایان رسیده است که نشان دهنده جنگندگی دو تیم برای پیروزی است.


تاریخچه مسابقات ایران و لهستان در طول تاریخ به شرح زیر است:


۱۹۹۸، قهرمانی جهان: ایران صفر – لهستان ۳
۲۰۰۹، جام قهرمانان بزرگ: ایران یک – لهستان ۳
۲۰۱۱، جام جهانی: ایران ۳ – لهستان ۲
۲۰۱۴، لیگ جهانی: ایران ۳ – لهستان یک
۲۰۱۴، لیگ جهانی: ایران ۳ – لهستان صفر
۲۰۱۴، لیگ جهانی: ایران یک – لهستان ۳
۲۰۱۴، لیگ جهانی: ایران صفر – لهستان ۳
۲۰۱۴، قهرمانی جهان: ایران ۲ – لهستان ۳
۲۰۱۵، لیگ جهانی: ایران یک – لهستان ۳
۲۰۱۵، لیگ جهانی: ایران ۲ – لهستان ۳
۲۰۱۵، لیگ جهانی: ایران ۳ – لهستان ۲
۲۰۱۵، لیگ جهانی: ایران یک – لهستان ۳
۲۰۱۵، جام جهانی: ایران ۲ – لهستان ۳
۲۰۱۶، انتخابی المپیک: ایران ۳ – لهستان یک
۲۰۱۶، المپیک ریو: ایران ۲ – لهستان ۳
۲۰۱۷، لیگ جهانی: ایران ۳ – لهستان ۲

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :