موضوعات ‌مرتبط: سیاسی حوزه آمریکا ،اروپا

a/127627 :کد

انتخابات پارلمانی فرانسه

چشم‌اندازکسب اکثریت درانتظارحزب ماکرون

  یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ — ۱۱:۵۲
تعداد بازدید : ۱۸۷   
 تحلیل ایران -چشم‌اندازکسب اکثریت درانتظارحزب ماکرون

رای دهندگان فرانسوی امروز (یکشنبه) برای شرکت در دور دوم انتخابات پارلمانی که انتظار می‌رود اکثریت را به حزب امانوئل ماکرون اختصاص دهد، به پای صندوق‌های رای می‌روند.

به گزارش تحلیل ایران،به نقل از خبرگزاری رویترز، امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه در صورت کسب اکثریت می‌تواند دومین پیروزی انتخاباتی خود را پس از برنده شدن در انتخابات ریاست جمهوری از آن خود کند و دست به اصلاحات عمیق اجتماعی و اقتصادی بزند.تنها یک ماه پس از آنکه رهبر 39 ساله کاخ الیزه جوان‌ترین رئیس کشور در تاریخ مدرن فرانسه شد، نظرسنجی‌ها نشان داد که حزب میانه‌رو او موسوم به "جمهوری به پیش" 75 تا 80 درصد کرسی‌ها در پارلمان را به دست می‌آورد.


با این وجود احتمال می‌رود مشارکت مردمی به حد بی‌سابقه‌ای کاهش داشته باشد که ممکن است این نشان دهنده خستگی رای دهندگان از هفت ماه کمپین و رای گیری باشد اما این امر همچنین می‌تواند نشان دهنده خشم مردم از سیاستمدارانی باشد که نهایتا می‌توانند تلاش ماکرون برای اصلاحات را پیچیده کنند.رقبای اصلی حزب ماکرون می‌گویند انتظار دارند که حزب جمهوری به پیش اکثریت کرسی‌ها را به دست آورد و از رای دهندگان خواسته‌اند تا اختلاف آرا را تا جایی که می‌توانند کاهش دهند. آنها تاکید دارند که در غیر این صورت بحث و رایزنی‌های دموکراتیک خفه می‌شود.


تازه‌ترین نظرسنجی‌های انتخاباتی نشان می‌دهد که رای دهندگان گرچه اکثریت را از آن ماکرون می‌کنند اما در واقع امید دارند تا اپوزیسیون قدرتمندی نیز در پارلمان ایجاد شود.انتظار می‌رود حزب محافظه‌کار "جمهوری‌خواهان" به بزرگترین گروه اپوزیسیون در پارلمان فرانسه تبدیل شود اما نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد آنها نمی‌توانند بیش از 90 تا 95 کرسی از مجموع 577 کرسی را کسب کنند.همچنین انتظار می‌رود برخی از قانونگذاران جمهوری‌خواه گروه مجزایی را برای حمایت از ماکرون تشکیل دهند. از سوی دیگر حزب سوسیالیست که تا ماه گذشته حکومت را در فرانسه در دست داشت با شکست تحقیرآمیزی روبروست و انتظار می‌رود بیش از 25 تا 35 کرسی به دست نیاورد.


از سوی دیگر این نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد حزب راست افراطی جبهه ملی فرانسه بین یک تا شش کرسی به دست می‌آورد. انتظار می‌رود مارین لوپن، رهبر این حزب افراطی جزء برندگان انتخابات باشد.حوزه‌های رای‌گیری از ساعت 8 صبح به وقت محلی آغاز به کار می‌کنند و تا ساعت 6 عصر در شهرهای کوچک متوسط و 8 شب در پاریس و سایر شهرهای بزرگ به کار خود ادامه می‌دهند. در آن زمان نظرسنجی‌ها برآورد نتایج اعلام می‌کنند و نتایج رسمی پس از پایان رای‌گیری به تدریج اعلام می‌شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :