موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی مسکن

a/127647 :کد

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان؛

هزینه مالیات جدید مسکن بر دوش خریداران

  یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ — ۱۷:۲۶
تعداد بازدید : ۲۴۶   
 تحلیل ایران -هزینه مالیات جدید مسکن بر دوش خریداران

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان با بیان اینکه ابلاغ آیین‌نامه ماده ۷۷ مالیات‌های مستقیم یک اتفاق مثبت بود، چون تکلیف انبوه‌سازان رامشخص کرد،گفت:‌تمام هزینه‌های این آیین‌نامه به خریداران مسکن منتقل می‌شود.

 به گزارش تحلیل ایران،فرشید پورحاجت در گفت‌وگو با تسنیم نوشت: با اشاره به اخذ مالیات از ساخت و فروش مسکن،‌ اظهار کرد: با هر اتفاقی که باعث شود هزینه تولید افزایش یابد،‌ مخالفیم. این اتفاق می‌تواند عوارض باشد یا مالیات.


وی تصریح کرد‌: اساساً با پرداخت مالیات برای بخش مسکن در شرایطی که این صنعت در رکود به سر می‌برد،‌ مخالف هستیم. خوشحالیم دولت محترم آمده و آیین‌نامه ماده 77 را ابلاغ کرده، چون انبوه‌سازان تکلیف خودشان را نمی‌دانستند.وی ادامه داد: بیش از یک سال با سازمان امور مالیاتی و دولت بحث داشتیم که "هرچه سریعتر اگر قرار است اتفاقی در این حوزه بیفتد آن را مشخص کنید"، ابلاغ آیین‌نامه مذکور یک اتفاق مثبتی بود چراکه ما تکلیف خودمان را می‌دانیم. اما در عین حال قرار است مالیات پرداخت شود که در شرایط کنونی کاری ناصواب است.دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان تأکید کرد: علاوه بر این تمام هزینه‌ها متأسفانه به خریداران مسکن منتقل شود،‌ دولت هم بارها اعلام کرده شکاف بین قدرت خرید مردم ایجاد شده و تلاش می‌کند این شکاف را کاهش دهد، در این شرایط با وضع مالیات بر مسکن این شکاف مجدداً عمیق‌تر می‌شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :