موضوعات ‌مرتبط: ورزشی والیبال

a/127662 :کد

رقابت های لیگ جهانی؛

خداحافظی تیم والیبال ایران با لیگ جهانی

  یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ — ۲۲:۲۸
تعداد بازدید : ۳۲۲   
 تحلیل ایران -خداحافظی تیم والیبال ایران با لیگ جهانی

تیم ملی والیبال ایران در آخرین بازی از هفته سوم رقابت های لیگ جهانی مقابل تیم والیبال روسیه با نتیجه سه بر صفر مغلوب شد و پرونده لیگ جهانی ۲۰۱۷ برای ایران بسته شد.

 به گزارش تحلیل ایران،واحد مرکزی خبر نوشت:؛ ملی پوشان کشورمان در شرایطی مقابل روس ها صف آرایی کردند که استرس صعود ندارند و این موضوع می تواند دلیلی برای ارائه والیبال ناب ایرانی باشد اما در مقابل این مسابقه برای روس ها حکم مرگ و زندگی دارد و در صورت شکست ایران می توانند مسافر برزیل و یکی از شش تیم مرحله نهایی لیگ جهانی باشند.تیم ملی والیبال ایران شب گذشته در دومین بازی این هفته مقابل لهستان با نتیجه سه بر صفر شکست خورد.ارنج اصلی تیم ایران را در این دیدار فرهاد سال‌افزون، رضا قرا، میلاد عبادی‌پور، سامان فائزی، مسعود غلامی، مجتبی میرزاجانپور، مهدی مرندی و مصطفی حیدری تشکیل دادند.

 

ست نخست

تیم ملی والیبال ایران در ست نخست دیدار برابر تیم ملی روسیه در هفته پایانی دور مقدماتی لیگ جهانی والیبال با نتیجه 26 بر 24 واگذار کرد.در این ست کولاکوویچ ترجیح داد که از بازیکنان ذخیره و نیمکت نشین خود استفاده کند٬ آن‌ها هم نهایت توان خود را به کار گرفتند تا در برابر برترین و بلندقامت ترین بازیکنان جهان عملکرد قابل قبولی داشته باشند.


برخلاف تصورات امتیازات یکی پس از دیگری میان 2 تیم دنبال می شود. رضا قراء که در این دیدار برای نخستین بار به جای امیر غفور در ارنج اصلی قرار گرفته با انگیزه بالایی کار را دنبال می کنند. تغییرات ایجاد شده در ترکیب تیم ملی ایران به نوعی آنالیز تیم ایران را برهم زده بود و ملی پوشان کشورمان هم پای حریف امتیازآوری کردند آن ها به هیچ عنوان استرس باخت را نداشتند چرا که عدم صعود والیبال ایران به مرحله دوم قطعی شده بود.روس‌ها برای صعود به دور دوم رقابت های لیگ جهانی احتیاج به برد داشتند و از همه توان خود مقابل حریف استفاده کردند. بلندقامتان روسیه با روی آوردن به برنامه های تاکتیکی سرعتی امتیازآوری کردند. جنگندگی بازیکنان ایران در دیدار امروز به هیچ عنوان با روزهای گذشته قابل مقایسه نیست آن‌ها توانستند به خوبی از قدرت والیبال ایران دفاع کنند.مسعود غلامی امروز با چهره ای متفاوت در بازی ظاهر شد و توانست با دفاع روی تور خوبش مانع از امتیازآوری حریف شود و در ضد حملات برای کشورمان امتیازآوری کند. بازی خوب ملی پوشان کشورمان باعث شد تا میلاد عبادی پور که روز گذشته در برابر لهستان عملکرد ضعیفی را از خود به نمایش گذاشته بود امروز با پایپ های خود بتواند برای ایران امتیازآوری کند.

 

ست دوم

تیم ملی والیبال ایران در ست دوم دیدار برابر تیم ملی روسیه در هفته پایانی دور مقدماتی لیگ جهانی والیبال با نتیجه 25 بر 18  واگذار کرد.تیم ملی والیبال ایران در بازی امروز با ترکیب متفاوتی ظاهر شد و توانست در برابر قدرت های روس عملکر قابل قبولی را از خود به نمایش گذارد. سفیدپوشان روسیه که به این برد برای دور دوم رقابت ها احتیاج مبرم داشتند از همان ابتدا کارشان را پرقدرت آغاز کردند و توانستند سه امتیاز متوالی را به دست آورند.روس ها که در این ست با شناخت بهتری نسبت به تیم ایران بازی می‌کردند در دفاع مهره های کلیدی کشورمان موفق بودند و به نوعی قراء قدرت خودنمایی همانند ست نخست را نداشت. تعویض‌های مکرر سکاندار روس حاکی از این بود که به هر قیمتی که شده می خواهد نتیجه را به نفع تیمش به پایان رساند.


بازیکنان روسیه که شب گذشته در یک بازی سخت و نفس گیر موفق به برد تیم ملی آمریکا در ست پنجم شده بود تا حدودی در برابر ایران خسته به نظر می رسیدند. رضا قراء با آبشارهای خوب و محکم خود دفاع وسط روس‌ها را متزلزل کرد.امروز بازیکنن ایران در دریافت عملکرد خوبی داشتند و توپ به خوبی به دست سال افزون رسید و وی توانست با روی آوردن به تاکتیک های سرعتی از دفاع وسط ها برای امتیازآوری نهایت استفاده را داشته باشد. میرزاجانپور هم در حملات نقش تعیین کننده‌ای داشت. مهدی مرندی امروز برخلاف بازی‌های گذشته توانست در حمایت از دیگر هم تیمی‌هایش موفق باشد. دفاع بلند قامت روس‌ها در این ست به خوبی مانع از امتیازآوری شاگردان کولاکوویچ شد.


ست سوم

تیم ملی والیبال ایران در ست سوم دیدار برابر تیم ملی روسیه در هفته پایانی دور مقدماتی لیگ جهانی والیبال با نتیجه 25 بر 18 واگذار کرد.بلندقامتان روس که با برد در 2 ست توانستند خیال خود را از بابت صعود به دور دوم لیگ جهانی راحت کنند در این ست با تمرکز و آرامش بالاتری کار را آغاز و دنبال کردند اما شاگردان جوان و باانگیزه کولاکوویچ به هیچ عنوان مقابل این تیم ناامید نشده بودند و همچنان پرقدرت کار خود را ادامه دادند.روس‌ها به هیچ عنوان در برابر ایران خود را از پیش برنده ندیدند و تا آخرین پوئن‌ها برای رسیدن به امتیاز برتر تلاش کردند آن‌ها اختلاف امتیاز به وجود آمده را بلافاصله جبران کردند. آن ها اجازه نمی دادند که ایران در این مورد از آن‌ها پیش افتد. دفاع 2 نفره تیم روسیه مانع از امتیازآوری بازیکنان کشورمان شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :