موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سوریه

a/127675 :کد

آمریکا جنگنده سوری را سرنگون و ارتش سوریه قویا محکوم کرد

  دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ — ۱۰:۱۲
تعداد بازدید : ۲۴۲   
 تحلیل ایران -آمریکا جنگنده سوری را سرنگون و ارتش سوریه قویا محکوم کرد

ارتش آمریکا از سرنگون کردن یک هواپیمای جنگی ارتش سوریه در استان رقه خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران،بر اساس بیانیه پنتاگون، یک فروند سوخوی-۲۲ ارتش سوریه ساعت ۶:۴۳ دقیقه بعد از ظهر به وقت محلی، اهدافی را در نزدیکی نیروهای دموکراتیک سوریه (ائتلاف به محوریت کردها) بمباران کرده بود که یک جنگنده مافوق صوت اف۱۸ این کشور در یک اقدام "دفاع دسته جمعی" آن را فورا هدف قرار داد و سرنگون کرد.ائتلاف ضد داعش در عین حال تاکید کرد، قصد ورود به درگیری با نیروهای سوریه و نیروهای روسیه را ندارد.براساس بیانیه این ائتلاف، مقامات ائتلاف ضد داعش بعد از ساقط کردن جنگنده سوری به منظور کاهش تنش با نظامیان روس تماس برقرار کرده‌اند.


خبرگزاری رویترز به نقل از تلویزیون دولتی سوریه گزارش داده که ارتش این کشور خبر سرنگونی یک فروند هواپیمای خود را تایید کرده است.وزارت دفاع سوریه اعلام کرد، جنگنده‌های ائتلاف جنگنده سوری را در منطقه الرصافه در حومه جنوبی رقه ساقط کردند در حالی که این جنگنده در حال انجام وظیفه نظامی علیه تروریست‌های داعش در منطقه بود. در پی این حادثه جنگنده سقوط کرده و خلبانش مفقود شده است.این وزارتخانه افزوده است، این تجاوز علنی واقعیت موضع‌گیری آمریکا در حمایت از تروریسم را نشان می‌دهد و افشا می‌کند که آمریکا می‌خواهد بر قدرت ارتش سوریه تاثیر منفی بگذارد؛ ارتشی تنها نیروی فعال در زمینه مبارزه با تروریسم است. این تجاوز همزمان با پیشروی علنی ارتش سوریه و هم‌پیمانانش در منطقه بادیه است.


وزارت دفاع سوریه تاکید کرد، این حمله دال بر هماهنگی آمریکا با داعش است و نیات خبیثانه آمریکا را در اداره تروریسم و سوء استفاده از آن به نفع طرح صهیو - آمریکایی در منطقه فاش می‌کند.ارتش سوریه حمله شرم آور آمریکا را قویا محکوم کرده و آن را اقدامی در راستای تضعیف خود خوانده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :