موضوعات ‌مرتبط: سیاسی حوزه آمریکا ،اروپا

a/127685 :کد

شب خونین دیگر برای انگلیس؛

یک کشته و ۸ زخمی در حادثه زیر گرفتن نمازگزاران در شمال لندن

  دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ — ۱۱:۳۲
تعداد بازدید : ۲۳۱   
 تحلیل ایران -یک کشته و ۸ زخمی در حادثه زیر گرفتن نمازگزاران در شمال لندن

شب خونین دیگری برای لندن این بار برای مسلمانان این شهر رقم خورد. اتفاقی که در پی برخورد یک خودرو به نمازگزارانی که در حال خارج شدن از مسجدی در نزدیکی فینزبری پارک در شمال لندن بودند، رخ داد.

به گزارش تحلیل ایران،روزنامه ایوینینگ استاندارد انگلیس در این باره نوشت: در جریان این حادثه یک حمله با سلاح سرد هم رخ داد به طوریکه فردی با سلاح سرد از خودرو بیرون پریده و دست‌کم یک نفر را چاقو زد.این حادثه در نزدیکی مسجد فینزبری پارک در خیابان سون سیسترز در شمال لندن زمانی رخ داد که نمازگزاران بعد از اقامه نماز تراویح در حال خروج از مسجد بودند که ناگهان خودرویی آنها را زیر گرفت. این منطقه اکثر مسلمان نشین است.


شاهدان عینی گفتند، در این خودرو سه جوان سوار بودند. آن ابتدا با سرعت عادی در حال حرکت بود که ناگهان شتاب گرفت و شروع به زیر گرفتن نمازگزاران کرد.در حالی که اخبار اولیه حاکی از چهار کشته و ۱۲ زخمی بود پلیس لندن اعلام کرد، یک تن کشته و هشت تن زخمی شده‌اند.پلیس همچنین گفت: یک نفر را دستگیر کرده و جستجو برای یافتن دو نفر دیگر ادامه دارد.به گفته پلیس، راننده خودرو بازداشت شده و ۴۸ ساله است.پلیس افزود، اول نمازگزاران او گرفتند و سپس نیروهای پلیس او را بازداشت کردند.مقامات پلیس گفته‌اند که این یک "پیشامد جدی" است. ماموران پلیس و امدادی به محل شتافته‌اند.همچنین پلیس امروز (دوشنبه) یک دستگاه خودروی "ون" را که به واسطه آن نمازگزاران زیر گرفته شدند را توقیف کرد.


شاهدان می‌گویند که به خاطر ماه رمضان نمازگزاران زیادی در محل بودند.شورای مسلمانان انگلیس در شبکه توییتر نوشته که مطلع شده است یک ون مردمی را که به مسجد رفته بودند زیر گرفته است. این شورا نوشت که برای قربانیان دعا می‌کند.شورای مسلمانان انگلیس اعلام کرد، حادثه زیر گرفتن یکی از پدیده‌های خشونت در زمینه اسلام هراسی است.شورا اظهار داشت: راننده انگلیس عمدا اقدام به زیر گرفتن نمازگزاران کرد.این شورا خواستار افزایش تدابیر امنیتی در جهت حمایت از مساجد شد.


شاهدان عینی افزودند، سرنشینان خودرو سه جوان انگلیسی بودند و نمازگزاران یکی از عاملان را بازداشت کردند.محمد کزبر، رئیس شورای امنای مسجد فینربری پارک اعلام کرد، مسجد اخیرا تهدیداتی را از طریق تلفن همراه دریافت و این تهدیدات را به پلیس ابلاغ کرده بود.وی ادامه داد: اخیرا حملات به مسلمانان خصوصا زنان در انگلیس بیشتر شده است.در اطراف محل حادثه اکنون نیروهای ضد ترور مستقر هستند و نیروهای امنیتی یک کمربند امنیتی گسترده را در اطراف مسجد و ایستگاه متروی نزدیک آن ایجاد کرده‌اند.


ترزا می، نخست‌وزیر انگلیس نیز در بیانیه‌ای ضمن اعلام همدردی با تمامی زخمی‌شدگان این حادثه گفت: این یک حادثه وحشتناک بود.می تصریح کرد: این حادثه وحشتناک است و من با افراد زخمی شده و خانواده‌هایشان احساس همدردی می‌کنم و گروه‌های امدادی و نیروهای ضد ترور در محل حادثه هستند.نخست‌وزیر انگلیس تاکید کرد: پلیس درباره حادثه همانند یک حادثه تروریستی تحقیق می‌کند چراکه احتمال تروریستی بودن حادثه وجود دارد.وی امروز در راس یک نشست فوق‌العاده حضور می‌یابد.جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر و رهبر اپوزیسیون این کشور هم شدیدا نسبت به این حادثه ابراز ناراحتی کرد.مسجد فینزبری پارک قبلا محل حضور افراطی‌ها در دهه ۹۰ و ابتدای هزاره بود. این مسجد به ارتباطش با چهره‌های برجسته افراط‌گرا نظیر ابو قتاده و ابوحمزه مصری شهره است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :