موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/127787 :کد

خنثی شدن عملیات تروریستی در ایستگاه قطار بروکسل

  چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ — ۱۰:۳۴
تعداد بازدید : ۲۴۹   
 تحلیل ایران -خنثی شدن عملیات تروریستی در ایستگاه قطار بروکسل

پلیس بلژیک اعلام کرد، نیروهای پلیس این کشور یک عملیات انتحاری در ایستگاه قطار مرکزی بروکسل را خنثی کردند.

به گزارش تحلیل ایران،به گفته یکی از مقام‌های پلیس پایتخت بلژیک، شامگاه سه‌شنبه، سربازان گشت ایستگاه قطار مرکزی بروکسل، پس از یک انفجار کوچک، حمله را خنثی کردند. این حادثه هیچ تلفاتی برجای نگذاشت.


پلیس بلژیک به یک مرد که گفته می‌شد قصد حمله انتحاری به ایستگاه قطار بروکسل را داشته شلیک کرد. بعدا اعلام شد که مهاجم مرده است.در پی این واقعه، پلیس ایستگاه قطار و میدان نزدیک آن را تخلیه کرده و از کسبه و رستوران‌ها خواست کرکره‌های خود را پایین بکشند.

خبرگزاری رویترز می‌گوید، در این واقعه به کسی به غیر از "مرد مهاجم" آسیب نرسیده است.این در حالی است که ماه مارس سال گذشته، حمله خونین به فرودگاه و ایستگاه مترو بروکسل ۳۲ کشته برجای گذاشت؛ داعش مسئولیت آن حمله را بر عهده گرفت.


سخنگوی پلیس بروکسل به رویترز گفت: یک حادثه در ایستگاه مرکزی شهر روی داد و در پی آن انفجاری اتفاق افتاد اما پلیس توانست مردی که مواد منفجره به همراه داشته است را خلع مهمات کند.وی افزود: هم اکنون ماموران امنیتی و پلیس به طور گسترده در محل حضور دارند اما اوضاع تحت کنترل است.روزنامه محلی "لیبر بلژیک" به نقل از کارآگاهان نوشته مردی که مورد هدف قرار گرفت یک کوله پشتی و یک کمربند انفجاری به همراه داشته است.


این روزنامه افزود: مهاجم" پس از آن که متوجه شک ماموران شده یک وسیله انفجاری را منفجر کرد. این انفجار کوچک گزارش شد.چند رسانه بلژیکی هم به نقل از شاهدان گزارش کرده‌اند که مرد کشته شده فریاد "الله اکبر" سر داده بوده است.ایستگاه مرکزی قطار بروکسل یکی از پرترددترین شاهراه‌های تردد در اروپاست.در پی این واقعه، حرکت بسیاری از قطارها به سوی این ایستگاه موقتا متوقف شد تا پلیس کنترل کامل محدوده را در دست بگیرد.ایستگاه قطار و محوطه اطراف آن که یکی از مناطق تاریخی بروکسل به شمار می‌رود، از ساکنان و گردشگران تخلیه شده است.


از زمان انفجارهای مرگبار فرودگاه و متروی بروکسل در بهار سال ۲۰۱۶، پایتخت بلژیک تحت تدابیر شدید امنیتی قرار دارد.بروکسل و به‌ویژه محله مولنبِک در مرکز آن، یکی از پایگاه‌های اصلی اعزام افراطی‌ها به سوریه است. شهروندان بلژیکی شمار زیادی از افراطی‌های اروپایی داعش، جبهه فتح شام (جبهه‌النصره سابق) و دیگر گروه‌های اسلام‌گرا در سوریه را تشکیل می‌دهند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :