موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی شهرداری

a/127812 :کد

منتخب شورای پنجم؛

تعیین کاندیداهای شهرداری تهران تا هفته آینده

  چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ — ۱۶:۵۷
تعداد بازدید : ۳۵۲   
 تحلیل ایران -تعیین کاندیداهای شهرداری تهران تا هفته آینده

تا هفته آینده کاندیداهای شهرداری تهران مشخص خواهند شد و طی یک فرآیند برنامه های خود را ارائه می دهند تا نظر ۲۱ نفر از اعضای شورای پنجم را جلب کنند.

به گزارش تحلیل ایران، تابناک نوشت:این فعال اصلاح طلب در ارتباط با پیشنهادش جهت تصدی شهرداری تهران خاطر نشان کرد: اعتقاد دارم که یک زن می تواند تصدی شهرداری تهران را برعهده بگیرد و به دنبال حضور زنان ابتدا در شهرداری تهران و سپس در لایه های مختلف مدیریت شهری هستیم.وی که اولین شهردار منطقه زن در تهران بوده است ادامه داد: شهرداری زنان تجربه ای عجیب و غریبی نیست و دنیا آن را تجربه کرده است. وقتی در دنیا شاهد آن هستیم که زنان رئیس جمهور، نخست وزیر و شهردار می شوند پس می بینیم که زنان می توانند این مسئولیت ها را عهده دار شوند.

این فعال اصلاح طلب بیان کرد: زنان عزم راسخ برای انجام کار دارند و من به عنوان نماینده همه مردم و نماینده 50 درصد جامعه یعنی زنان و دختران سعی می کنم نرخ حضور زنان را در مجموعه مدیریت شهری بالا ببرم و به خصوص برای تصدی جایگاه شهرداری تهران تلاش می کنم.وی ادامه داد: در میان پیشنهاداتم حتما یک نفر خانم  وجود دارد و امیدوارم مورد اقبال قرار بگیرد.این امر اتفاق عجیبی نیست و ما این تجربه را در ابعاد دیگری داشته ایم و وقتی اتفاق بیفتد متوجه می شویم که چه خیر و برکتی به همراه دارد. زیرا می فهمیم زنان از سلامت بیشتری برخوردار هستند. کاری که به عهده زنان است کمتر در آن فساد و آلودگی دیده می شود و با جدیت و تلاش بیشتری انجام گردد.


منتخب شورای پنجم خاطر نشان کرد:  امروزه دنیا به این سمت می رود تا نگاه زنانه را تقویت کند. این شهر نیاز به نگاه مادرانه و زنانه برای اداره شهر دارد. به این صورت، یک نگاه انسانی شکل می گیرد. متاسفانه تا کنون نگاهی کالبدی بود که بیشتر توسعه را در سطح ساختمان و برج و اتوبان می دید. امیدوارم فضایی فراهم شود تا زنان توانمند و قدرتمند را در کل کشور داشته باشیم.صدر اعظم نوری در خصوص توافق دیگر اعضای شورای شهر نسبت به این پیشنهاد گفت: نمی توانم بگویم این پیشنهاد تا چند درصد ممکن است که مورد توافق شورا قرار بگیرد زیرا این مهم در یک فرایند انجام می شود.

وی افزود: هر عضو شورا می تواند سه نفر را پیشنهاد کند و هر یک نفر باید 5 رای داشته باشد تا در گروه کاندیداها قرار بگیرد که البته در این فاز مشکلی وجود ندارد. اما در فرایند ارائه برنامه دیگر ملاک جنسیت نیست بلکه ملاک برنامه کامل تر است و فرد باید بتواند نظرات 21 نفر را جلب کند. امیدواریم بتوانیم نظرات را جلب کنیم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :