موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/127967 :کد

بر اساس گزارش؛

دستکم ۱۴۰ کشته در پی واژگونی تانکر نفت در پاکستان

  یکشنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۶ — ۱۷:۴۷
تعداد بازدید : ۵۰۲   
 تحلیل ایران -دستکم ۱۴۰ کشته در پی واژگونی تانکر نفت در پاکستان

تلویزیون پاکستان اعلام کرد: دستکم ۱۴۰ نفر در حادثه آتش سوزی تانکر سوخت در شهر باهاوالپور در استان پنجاب پاکستان جان باختند و ۱۰۰ نفر نیز زخمی شدند.

به گزارش تحلیل ایران، واحد مرکزی خبر نوشت: دستکم 140 نفر در حادثه آتش سوزی تانکر سوخت در شهر باهاوالپور در ایالت پنجاب پاکستان جان باختند و 100 نفر نیز زخمی شدند.

 

ساعت 6 صبح امروز به وقت محلی یک دستگاه تانکر سوخت حامل 50 هزار لیتر بنزین به علت سرعت بالا در منطقه احمدپور شرقیه واژگون شد. پس از واژگونی این تانکر ، دهها نفر از اهالی روستاهای اطراف برای برداشتن سوختی که از تانکر خارج می شد در محل حادثه حاضر شدند که انفجار و آتش سوزی در این محل به کشته و زخمی شدن این افراد منجر شد.برخی از شاهدان می گویند افرادی را دیده اند که نزدیک محل حادثه مشغول کشیدن سیگار بوده اند.


مقامات بیمارستانی از وخیم بودن حال بسیاری از مجروحان این حادثه خبر می دهند.در این حادثه به 75 دستگاه موتورسیکلت و 6 دستگاه خودرو هم خسارت کلی وارد شد.نخست وزیر، رئیس جمهور و فرمانده ارتش پاکستان در پیام هایی با تسلیت به بازماندگان این حادثه از مقامات و مسئولان خواستند برای ارائه خدمات بیشتر به مجروحان این حادثه تلاش کنند.ارتش پاکستان هم 2 بالگرد برای امدادرسانی به منطقه اعزام کرده است.در همین حال شبکه تلویزیونی جئو پاکستان گزارش داد: ساکنان محلی در حال جمع آوری سوختی بودند که از تانکر واژگون شده بر روی زمین نشت کرده بود که ناگهان آتش سوزی آغاز شد.

­مجروحان این حادثه دچار سوختگی های بسیار جدی هستند و حال برخی از آنها وخیم است.به گفته شاهدان ، چند نفر نزدیک محل حادثه در حال استعمال دخانیات بودند که ممکن است علت آتش سوزی باشد. در این آتش سوزی مهیب دهها دستگاه خودرو و موتورسیکلت طعمه حریق شد.خبرگزاری ایتارتاس از مسکو گزارش داد ، امدادگران برای کمک رسانی و کنترل آتش سوزی بلافاصله به محل حادثه اعزام شدند.برخی گزارش ها علت واژگونی کامیون را سرعت بالای آن اعلام کرده اند. شبکه جیو نیوز به نقل از برخی شاهدان اعلام کرد چندین نفر از مردم در محل حادثه سرگرم کشیدن سیگار بودند و ممکن است همین کار باعث آتش سوزی شده باشد. این نگرانی وجود دارد که تعداد کشته های حادثه افزایش یابد.رسانه های پاکستانی عکس هایی از این حادثه منتشر کرده اند که در آن خودروهای سوخته دیده می شود.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :