موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/12798 :کد

0

تظاهرات هزاران نفر از مردم لندن در حمایت از مهاجران

  شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۸:۳۷
تعداد بازدید : ۱۶۳   
 تحلیل ایران -تظاهرات هزاران نفر از مردم لندن در حمایت از مهاجران

هزاران نفر از مردم پایتخت انگلیس با حضور در خیابان‌های لندن از نخست‌وزیر بریتانیا خواستند تا با ورود مهاجران به این کشور موافقت کرده و به آنها پناه دهد.

هزاران نفر از مردم پایتخت انگلیس با حضور در خیابان‌های لندن از نخست‌وزیر بریتانیا خواستند تا با ورود مهاجران به این کشور موافقت کرده و به آنها پناه دهد.
به گزارش تحلیل ایران به نقل از راشاتودی، هزاران نفر از مردم با حضور در خیابانهای لندن، پایتخت انگلیس با آواره‌هایی که برای نجات جان خود راهی اروپا شده‌اند اعلام همبستگی کردند. افراد حاضر در این تجمع از دیوید کامرون، نخست‌وزیر بریتانیا خواستند تا اجازه ورود تعداد بیشتری از مهاجران به این کشور را صادر کند. آنها همچنین خواستار پاسخ جامع رهبران اتحادیه اروپا به بحران اخیر آوارگان شدند.
پیش از این نخست‌وزیر انگلیس از تصمیم این کشور برای عدم‌مشارکت در سیستم الزام‌آور سهمیه‌بندی اسکان مهاجران و آوارگان خارجی در کشورهای اتحادیه اروپا دفاع کرده بود. کامرون در سخنانی در پارلمان انگلیس تأکید کرد: اگر همه تمرکز این طرح روی تقسیم و توزیع مهاجران خارجی بین کشورهای اتحادیه اروپا باشد، این طرح مشکل را حل و فصل نخواهد کرد و در واقع پیامی را برای مهاجران ارسال خواهد کرد که این یک ایده خوب است که سوار قایق شوند و یک سفر ماجراجویانه را آغاز کنند.
در حالی که آلمان هشدار داده است که بحران مهاجرت می تواند بزرگترین چالش در تاریخ اتحادیه اروپا باشد، کشورهای شرق اروپا با طرح سهمیه بندی مهاجران خارجی مخالفت کرده اند.
فرانک والتر اشتاین مایر وزیر خارجه آلمان در دیدار با وزرای خارجه جمهوری چک، مجارستان، لهستان و اسلواکی در شهر پراگ نتوانست آنها را متقاعد کند تا طرح اتحادیه اروپا برای تقسیم 160 هزار مهاجر خارجی را بپذیرند. وزیر امور خارجه آلمان در جمع همتایان خود از کشورهای شرق اروپا در پراگ بار دیگر بر تقسیم عادلانه پناهندگان در سراسر اروپا تاکید کرده و از محدودتر شدن امکانات کشورش برای پذیرش پناهندگان سخن گفت.
از سوی دیگر لوبومیر زائورالک وزیر خارجه چک پس از این دیدار تاکید کرد: ما به عنوان کشورهای اروپایی متقاعد شدیم که باید تعداد مهاجرانی را که می توانیم قبول کنیم، کنترل نماییم.
موج فزاینده ورود مهاجران خارجی به اروپا در شرایطی ادامه دارد که تنها در 24 ساعت گذشته 7600 مهاجر خارجی از کشورهای جنگ زده وارد مقدونیه شده اند.

منبع : تسنیم 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :