موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی علمی

a/128031 :کد

گروه تحقیقاتی؛

تازه‌ترین یافته‌های دانشمندان درباره ساختار مغز انسان

  دوشنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۶ — ۲۳:۰۱
تعداد بازدید : ۲۷۸   
 تحلیل ایران -تازه‌ترین یافته‌های دانشمندان درباره ساختار مغز انسان

تازه‌ترین یافته‌های شگفت‌انگیز دانشمندان درباره مغز انسان منتشر شد.

به گزارش تحلیل ایران، تسنیم نوشت:گروهی از دانشمندان با استفاده از مدل‌های رایانه‌ای، چگونگی تشکیل سلول‌های مغزی و عملکرد پیچیده آنها را شرح دادند.


هنری مارکرام سرپرست این گروه تحقیقاتی گفت: ما دنیایی یافتیم که هرگز در تصورات هم وجود ندارد. ده‌ها میلیون شی بسیار کوچک در مغز به صورت هفت بعدی وجود دارند، حتی در برخی شبکه‌های مغزی به صورت 11 بعدی نیز هستند.بر اساس تحقیقات جدید دانشمندان دریافتند مغز انسان مکانِ اشکال و ساختارهای 11 بعدی است. بر اساس این نتایج، درک چگونگی شکل‌گیری حافظه مشخص خواهد شد ...مغز انسان چند بعدی و مملو از اشکال هندسی پیچیده است. این هندسه پیچیده حاصل شکل‌گیری دسته‌ای از رشته‌های عصبی یعنی نورون‌هاست که دانشمندان آن را  clique می‌نامند. هر یک از نورون‌ها با روش خاصی با یکدیگر مرتبط بوده و در محل اتصال clique، اشیا چند بعدی حاصل می‌شود.

شکل سه‌بعدی اشیا از لحاظ ارتفاع، عرض و عمق مانند هر شی در جهان واقعی است. اشیا در جهان واقعی بیش از سه بعد نیستند، اما با استفاده از علم ریاضیات ابعاد پنج، شش، هفت و حتی 11 بعدی نیز قابل تشریح است.به عقیده محققان تمامی اموری که انسان انجام می‌دهد به پیچیدگی و چند بعدی بودن مغز بستگی دارد. البته بر اساس نتایج جدید، عملکرد مغز همچون ساختن و ویران کردن قلعه‌های شنی است.پژوهشگران با استفاده از مدل ریاضی توپولوژی جبری، ساختار داخلی و مغز مجازی را با استفاده از نرم‌افزار تولید کردند.آنها قصد دارند بعد از انجام آزمایش بر روی این مغز مجازی، نتایج را بر روی بافت مغزی واقعی ارزیابی کنند.هدف اصلی محققان کشف مکان ذخیره این ساختارهاست و به نظر آنان این عملکردها در حفره‌هایی با ابعاد بیشتر پنهان می‌شوند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :