موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بیمه

a/128053 :کد

سازمان تامین اجتماعی؛

حمایت تامین‌اجتماعی ازحادثه‌دیدگان کار بدون درنظرگرفتن سابقه بیمه

  ﺳﻪشنبه ۰۶ تیر ۱۳۹۶ — ۱۷:۲۱
تعداد بازدید : ۲۶۰   
 تحلیل ایران -حمایت تامین‌اجتماعی ازحادثه‌دیدگان کار بدون درنظرگرفتن سابقه بیمه

سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد که از حادثه دیدگان ناشی از کار بدون درنظرگرفتن سابقه حق بیمه آنان حمایت می کند.

به گزارش تحلیل ایران،در حوادث ناشی از کار، تعهدات سازمان تامین ‌اجتماعی شامل درمان، غرامت دستمزد و برقراری مستمری‌های بازماندگان، ازکارافتادگی کلی و جزئی و غرامت مقطوع نقص عضو مشروط به داشتن سابقه پرداخت حق‌ بیمه نیست و بدون توجه به سوابق بیمه‌ای بیمه‌شده، مزایای قانونی ارائه می‌شود.

 

به استناد ماده ٦٠ قانون تامین‌اجتماعی، حوادث ناشی از کار، حوادثی است که در حین انجام وظیفه و به سبب آن برای بیمه‌شده اتفاق می‌افتد. مقصود از حین انجام وظیفه تمام اوقاتی است که بیمه‌شده در کارگاه یا موسسات وابسته یا ساختمان‌ها و محوطه آن مشغول کار بوده یا به دستور کارفرما در خارج از محوطه کارگاه عهده‌دار انجام مأموریتی باشد. همچنین اوقات مراجعه به درمانگاه یا بیمارستان برای معالجه درمانی و توانبخشی و اوقات رفت و برگشت بیمه‌شده از منزل به کارگاه جزو اوقات انجام وظیفه محسوب می‌شود، مشروط بر اینکه حادثه در زمان عادی رفت و برگشت به کارگاه اتفاق افتاده باشد.


ایرنا نوشت: همچنین حادثه‌ای که برای بیمه‌شده حین اقدام برای نجات سایر بیمه‌شدگان و مساعدت به آنان اتفاق می‌افتد، حادثه ناشی از کار محسوب می‌شود.در ضمن کارفرما موظف است ضمن اقدام برای جلوگیری از تشدید اثرات حادثه، گزارش حادثه را نیز حداکثر ظرف سه روز اداری به اطلاع شعبه تامین‌اجتماعی محل برساند.سازمان تامین اجتماعی ٤٢ میلیون بیمه شده دارد که ١٨ نوع خدمت به بیمه شدگان، بازنشستگان و مستمری بگیران ارائه می دهد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :