موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/128135 :کد

تکرار ادعای ضد ایرانی بحرین؛

ایران عملیات های تروریستی را مدیریت می‌کند!

  جمعه ۰۹ تیر ۱۳۹۶ — ۰۹:۲۷
تعداد بازدید : ۱۸۶   
 تحلیل ایران -ایران عملیات های تروریستی را مدیریت می‌کند!

وزارت کشور بحرین با صدور بیانیه ایی ضمن اعلام بازداشت ۷ معارض این کشور و وارد کردن اتهام فعالیت تروریستی به آنها، مدعی شده سپاه ایران با این افراد همکاری می کرده است.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه امارات۲۴، وزارت کشور بحرین با صدور بیانیه ایی اعلام کرده که نیروهای امنیتی این کشور یک گروه ۵ نفره از مخالفان رژیم آل خلیفه را بازداشت کرده است.


در بیانیه وزارت کشور بحرین این افراد تروریست نامیده شده اند که یک گروه با عنوان «سرایای اشتر» تشکیل داده بودند. در این بیانیه بحرین مدعی شده که این افراد در یک ساختمان غیر قابل سکونت در منطقه الدیر مواد محترقه و موادی که برای تهیه بمب های دست ساز استفاده می شود را انبار کرده بودند.گرچه وزارت کشور بحرین تأکید کرده که تحقیق و بررسی درباره این گروه و نوع فعالیت هایش ادامه دارد با این حال در این بیانیه آمده که این افراد در برخی عملیات هایی که دولت بحرین آن را تروریستی می داند مشارکت داشته و نیروهای امنیتی را هدف قرار داده اند.


مهر نوشت: وزارت کشور بحرین در بیانیه خود مدعی شده این افراد با ایران در ارتباط بوده و برای اجرای عملیات های خود در بحرین با ایران هماهنگی های لازم را انجام می داده اند.در بخش دیگری از این بیانیه وزارت کشور بحرین تأکید کرده است که در جریان عملیات الفاس دو تن دیگر نیز بازداشت شده اند که در حال برنامه ریزی برای حمله به نیروهای امنیتی بوده اند.وزارت کشور بحرین ادعا می کند این دو گروه با حسین علی احمد داوود یکی از معارضان شیعه بحرینی که تابعیت بحرینی اش لغو شده و در ایران زندگی می کند در ارتباط بوده اند. رژیم آل خلیفه مدعی است این فرد به دلیل آنچه مدیریت و مشارکت در عملیات های تروریستی در بحرین نامیده شده به ۱۵ سال حبس و حبس ابد محکوم شده است و با سپاه ایران ارتباط نزدیکی دارد. بحرین با تکرار ادعاهای بی اساس خود، سپاه ایران را به دست داشتن و برنامه ریزی عملیات های تروریستی در خاک خود متهم کرده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :