موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/12814 :کد

0

سیاست لندن برگزاری یک همه‌پرسی مجدد را دراسکاتلندمحتمل میکند

  شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۹:۴۴
تعداد بازدید : ۱۸۷   
 تحلیل ایران -سیاست لندن برگزاری یک همه‌پرسی مجدد را دراسکاتلندمحتمل میکند

برنامه ریاضت اقتصادی دولت محافظه کار، احتمال برگزاری همه‌پرسی دوم استقلال اسکاتلند از انگلستان را بالا می‌برد.

برنامه ریاضت اقتصادی دولت محافظه کار، احتمال برگزاری همه‌پرسی دوم استقلال اسکاتلند از انگلستان را بالا می‌برد.

 

به گزارش تحلیل ایران، «پروفسور سر تام دیواین» برترین چهره تاریخی انگلیس درباره برنامه اصلاحات دولت انگلستان گفته است برنامه ریاضت اقتصادی دولت محافظه‌کار احتمال برگزاری همه‌پرسی دوم استقلال را در اسکاتلند بالا می‌برد.

دیواین در مقاله‌ای برای روزنامه ایندیپندنت درباره آینده بریتانیا نوشته است استقلال به گزینه جذاب و واقعی برای بسیاری از اسکاتلندی‌ها  تبدیل شده است. وی ادامه داد برنامه تغییرات در رفاه اجتماعی به قشر فقیر ضربه می‌زند.

این تاریخ‌دان انگلیسی گفت احتمال برگزاری همه‌پرسی دوم پیش از سال 2020 غیر محتمل است مگر اینکه انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا رای مثبت دهد.

وی ادامه داد که سیاست‌های دولت دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس هیچ تلاشی برای نگه داشتن اتحاد بریتانیا نکرده است. دیواین ادامه داد «دولت کنونی محافظه‌کار متعهد شده تا برنامه ریاضت اقتصادی را ادامه داده و در راستای برنامه سیستماتیکی برای کوچک کردن بریتانیا مبادرت دارد.»

وی در این یادداشت هشدار داد شکست دوم همه‌پرسی اسکاتلند، استقلال این کشور از انگلستان را برای یک نسل یا حتی بیش از آن به تعویق می‌اندازد.

پیش از این نیز «نیکولا استرجئون» رهبر حزب ملی اسکاتلند هشدار داده بود اگر دیوید کامرون همه‌پرسی جدایی انگلستان از اتحادیه اروپا را برگزار کند، اسکاتلند نیز دومین همه‌پرسی جدایی این کشور از بریتانیا برگزار خواهد کرد.

سال گذشته میلادی اولین همه‌پرسی استقلال اسکاتلند از بریتانیا برگزار شد که 45 درصد از رای دهندگان به این استقلال رای مثبت داده بودند و این همه‌پرسی رای نیاورده بود.


منبع:فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :