موضوعات ‌مرتبط: سیاسی قوه قضاییه

a/128153 :کد

سخنگوی دستگاه قضا؛

اعلام آمادگی قوه قضاییه برای همکاری با دولت

  جمعه ۰۹ تیر ۱۳۹۶ — ۱۳:۳۷
تعداد بازدید : ۲۷۴   
 تحلیل ایران -اعلام آمادگی قوه قضاییه برای همکاری با دولت

سخنگوی دستگاه قضا گفت: بنا به تجارب گذشته با توجه به تخریب‌هایی که علیه سپاه، بسیج و دستگاه قضا می‌شود، فکر می‌کنم فتنه جدیدی در پیش است.

 به گزارش تحلیل ایران،حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای پیش از خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران به مناسبت هفته گرامی داشت قوه قضاییه به سخنرانی پرداخت و با یادآوری سالگرد شهداي هفتم تير و گرامیداشت ياد و خاطره همه شهدا بویژه شهيد بهشتي در اين ايام، هفته قوه قضاييه را هم‌چنین به خانواده قوه قضاییه و مردم تبريك گفت.


وی ابراز امیدواری کرد که قوه قضاییه بتواند آنگونه که شايسته است وظيفه خود را انجام دهد.وي با بیان این‌که سخنرانی‌اش سه محور دارد، «قوه قضاييه و امنيت كشور، قوه قضاييه و دفاع از منافع مردم در مقابله با چپاولگران بيت‌المال و حقوق مردم و علت حجمه و تخريب نهادهاي انقلابي طي اين چهاردهه از جمله سپاه پاسداران ، بسيج مردمي و قوه قضاييه» را به عنوان محور سخنانش برشمرد و ادامه داد: قبل از اين‌كه به اين سه مطلب بپردازم یادآور مي‌شوم امروز در شرايطي كه دنياي ما با آن رو به رو است نظام سلطه سعي مي‌كند قدرت خود را افزايش دهد. در شرايطي هستیم که كشورهاي همسايه در آتش انقلاب‌شان مي‌سوزند و در اين شرايطي که آمريكا فشار مضاعفي به انقلاب ما وارد می‌كند، روشن و بديهي است كه وحدت همدلي و تشریک مساعي براي گره‌گشايي از مشكلات كشور امري ضروري است. همه مي‌دانيم كه وحدت و همدلي با توسل به خدا و اطاعت از ولي امر و اطاعت از قانون اتفاق مي‌اقتد. نمي‌شود گفت همكار و همدلیم اما هركس كار خودش را پيش ببرد.


سخنگوی قوه قضاییه گفت: با توجه به این‌که در سال اقتصاد مقاومتي ، توليد و اشتغال هستیم ، قوه قضاییه وظيفه خود مي‌داند با ساير قوا در همين چهارچوب همكاري كند، تا دولت بتواند گره از كار مردم باز كند ،از ركود خارج شود و افزايش تورم نداشته باشیم. قوه قضاییه به دولت کمک می‌کند تا در سرمايه گذاري‌ها امنيت ايجاد شود، کمک می‌کند تا دولت در مقابل مفسدان بایستد و زمينه‌هاي فساد را از بين ببرد، تا با مبارزه با امر قاچاق توفيق داشته باشد. ما وظيفه خود مي دانيم در چهارچوب قوانين همه حمايت را انجام دهيم تا اين ركود، تورم ، مشكلات جامعه از جمله مشكلات سياسي ،فرهنگي و اقتصادی برطرف شده و دولت در امور خود موفق شود.


ایسنا نوشت: وی در بحث رابطه قوه قضاييه و امنيت تصریح کرد: در شرايطي كه كشورهاي منطقه و جهان در ناامني هستند، انسان‌ها كشته، به اسارت برده و شكنجه مي‌شوند، ایران اسلامي از امنيت کامل بر خوردار است. از جمله نهادهايي كه نقش ماثري در اين امنيت داشته قوه قضاييه است.وی یادآور شد: اين قوه در همان روزها و سال هاي نخست انقلاب كه هنوز يك نظام انتظام بخش كاملي نداشتيم از طریق دادگاه‌هاي انقلاب با هر جرياني كه قصد نا‌امنی داشت مقابله مي‌كرد، با همكاري مردم و ساير دستگاه‌ها كساني را كه تصميم به كودتا داشتند شناسايي و به هلاكت رساند. با شروع جنگ تحميلي و كساني كه اعلام جنگ مسلحانه عليه نظام كردند، دادگاه هاي انقلاب مقابل همه  مفسدين و اشرار ايستاد ، عده اي را با صرف وقت زياد قانع کرد و برگرداند و بقيه لجوج‌ها و غير قابل برگشت‌ها را مجازات كرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :