موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/128177 :کد

هشدار آمریکا درباره حملات سایبری به بخش‌های هسته‌ای و انرژی‌

  شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۶ — ۱۱:۱۵
تعداد بازدید : ۲۵۳   
 تحلیل ایران -هشدار آمریکا درباره حملات سایبری به بخش‌های هسته‌ای و انرژی‌

دولت آمریکا به شرکت‌های صنعتی درباره فعالیت‌های هکری گسترده هشدار داده است که بخش‌های انرژی و هسته‌ای را هدف گرفته است.

به گزارش تحلیل ایران،به نقل از خبرگزاری رویترز، طبق گزارش مشترک وزارت امنیت داخلی آمریکا و اف‌بی‌آی، دست‌کم از ماه مه هکرها با استفاده از ایمیل برای دسترسی به شبکه‌های اهدافشان تلاش کرده‌اند.این گزارش برای شرکت‌های صنعتی آماده شده و به دست خبرگزاری رویترز رسیده است. در این گزارش همزمان با افشای حملات، درباره موفقیت برخی هکرها در رسیدن به اهداف مورد نظرشان هشدار داده شده اما مورد مشخصی ذکر نشده است.


در گزارش مذکور آمده است: به لحاظ استراتژیک، عوامل سایبری بخش انرژی را با اهداف مختلفی از جاسوسی سایبری گرفته تا اخلال در سیستم‌های انرژی در صورت وقوع یک درگیری خصمانه هدف حمله قرار می‌دهند.  مقام‌های وزارت امنیت کشور و اف‌بی‌آی هنوز درباره این گزارش که ۲۸ ژوئن تهیه شده،‌ اظهارنظری نکرده‌اند. این گزارش طی یک هفته فعالیت‌های هکری گسترده منتشر شد.


در آخرین مورد از حملات سایبری گسترده ویروسی موسوم به "نات‌پتیا" سه‌شنبه گذشته ابتدا در اوکراین دیده شد و سپس در سراسر جهان منتشر شد. این ویروس، داده‌های کامپیوترهای هدف را رمزگذاری می‌کند و آنها را غیر قابل استفاده می‌کند و همین امر اختلال‌هایی را در بنادر، کارخانجات و شرکت‌ها ایجاد کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :