موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/128179 :کد

درخواست لندن و واشنگتن برای تحقیقات بیشتر درباره قتل نمستوف

  شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۶ — ۱۱:۵۴
تعداد بازدید : ۱۷۳   
 تحلیل ایران -درخواست لندن و واشنگتن برای تحقیقات بیشتر درباره قتل نمستوف

آمریکا و انگلیس از روسیه خواستند تا تمامی عوامل قتل سیاستمدار اپوزیسیون این کشور را به محاکمه بکشاند.

به گزارش تحلیل ایران،به نقل از خبرگزاری رویترز، دادگاهی در روسیه روز پنجشنبه پنج مرد را در پرونده قتل بوریس نمستوف، سیاستمدار اپوزیسیون روسی محکوم کرد.اما متحدان این سیاستمدار می‌گویند تحقیقات در این پرونده در شناسایی افرادی که دستور این قتل را داده‌اند کافی نبوده است.


در همین حال وزارت خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای ضمن یاد کردن از نمستوف به عنوان "قهرمان دموکراسی و حقوق بشر" اعلام کرد: ما بار دیگر از دولت روسیه می‌خواهیم تا تضمین کند تمامی افرادی که در کشتن نمستوف دست داشته‌اند از جمله کسانی که این جنایت را سازماندهی کرده و یا دستور آن را داده‌اند محاکمه شوند.انگلیس نیز به عنوان ادامه تحقیقات در پرونده قتل نمستوف شد.یکی از سخنگویان وزارت خارجه انگلیس در این باره گفت: وزارت خارجه انگلیس از درخواست خانواده نمستوف مبنی بر تحقیقات کامل‌تر درباره عامل اصلی این سیاستمدار حمایت می‌کند.


وی ادامه داد: مسئولیت این قتل برعهده افرادی فراتر از کسانی است که محکوم شده‌اند. بنابراین ما از دولت روسیه می‌خواهیم تا عوامل اصلی را نیز به محاکمه بکشانند.این در حالی است که روسیه و انگلیس مکررا بر سر مسائل مختلفی چون سوریه، اوکراین و قتل الکساندر لیتویننکو، مامور سابق کاگ‌ب در سال ۲۰۰۶ با یکدیگر اختلاف دارند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :