موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/128199 :کد

محققان دانمارکی؛

آلودگی صوتی خودروها و اختلال در باروری

  شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۶ — ۱۸:۰۵
تعداد بازدید : ۱۵۱   
 تحلیل ایران -آلودگی صوتی خودروها و اختلال در باروری

مطالعه محققان دانمارکی نشان می دهد که زندگی در مناطق پرترافیک و شلوغ باعث اختلال در بارداری زنان می شود.

 به گزارش تحلیل ایران، از روزنامه دیلی میل، براساس این مطالعه، سرو صدای ناشی از ترافیک خودروها زوج های جوان را برای بچه دار شدن با مشکل مواجه می کند.

 

محققان با بررسی وضعیت 65 هزار نفر شرکت کننده در این مطالعه دریافتند زوج هایی که نزدیک خیابان های شلوغ و پرتردد زندگی می کنند، شش ماه تا یکسال ذیرتر از ساکنان مناطق آرام، بچه دار می شوند. محققان برای مطالعه ارتباط بین بارداری و آلودگی صوتی، اطلاعات مربوط به زادوولد و داده های آلودگی صوتی ناشی از تردد خودروها را بررسی کردند. آنها دریافتند که هر 10 دسی بل سر و صدای اضافی ناشی از ترافیک این احتمال را که باردار شدن زنان بیش از شش ماه طول بکشد، 8 درصد افزایش می دهد.


به گفته کارشناسان، قرار گرفتن مستمر زنان در معرض آلودگی صوتی می تواند شرایط طبیعی تخمک گذاری را در انها به شدت تغییر دهد یا باعث تخریب ساختار آن شود و این یافته حتی با لحاظ عواملی همچون فقر و آلودگی هوا مورد تایید است. 'ریچل اسمیث' از محققان ایمپریال کالج لندن در واکنش به این یافته گفت که اثر نگران کننده آلودگی صوتی بر نرخ ملی زاد و ولد می تواند از جمله تبعات مخرب این نوع آلودگی باشد. وی بستن درها و پنجره های منازل را برای کاهش تبعات آلودگی صوتی موثر دانست.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :