موضوعات ‌مرتبط: ورزشی ورزشی

a/12827 :کد

0

برگزاری نشست مشترک وزیرورزش وروسای فدراسیونهادرغیاب کفاشیان

  شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۴ — ۲۰:۳۴
تعداد بازدید : ۲۱۶   
 تحلیل ایران -برگزاری نشست مشترک وزیرورزش وروسای فدراسیونهادرغیاب کفاشیان

وزیر ورزش و جوانان می‌گوید ارزیابی عملکرد فدراسیون‌های ورزشی نفی کننده تلاش‌های آن‌ها نیست بلکه یک گزارش عملکرد است برای ارتقای فعالیت‌های آن‌ها.

وزیر ورزش و جوانان می‌گوید ارزیابی عملکرد فدراسیون‌های ورزشی نفی کننده تلاش‌های آن‌ها نیست بلکه یک گزارش عملکرد است برای ارتقای فعالیت‌های آن‌ها.

 

به گزارش تحلیل ایران، نشست وزیر ورزش و جوانان با روسای فدراسیون‌های ورزشی در حالی برگزار شد که در این جلسه گزارشی از ارزیابی عملکرد فدراسیون‌ها در سال 93 ارائه شد.

 

در نشست مشترک وزیر ورزش و جوانان و روسای فدراسیون‌های ورزشی محمود گودرزی با تاکید بر اینکه باید در آستانه رسیدن به المپیک 2016 ریو تلاش کنیم تا برخی از موارد را به صورت جدی مورد توجه قرار دهیم گفت: فدراسیون‌های ورزشی باید مسئله دوپینگ را بسیار جدی بگیرند. بر اساس اعلام نهادهای بین‌المللی 25 درصد مکمل‌ها عموما حاوی مواد نیروزا و محرک هستند و باید به صورت جدی از تجویز مکمل‌ها پرهیز شود.

 

گودرزی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مسائل مهم صغر سن است. باید توجه کرد که هیچ فرقی به حال ما ندارد که در رده‌های سنی نوجوانان و جوانان رتبه‌ای کسب کنیم و باید با این مسئله با حساسیت برخورد شود چرا که این‌ها مسائلی است که با حیثیت یک کشور بازی می‌کند و به هیچ عنوان رسیدن به یک عنوان ارزش این بی‌توجهی‌ها را ندارد.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه در سفرهای برون مرزی باید ورزشکاران و کادر اعزامی آنها بلافاصله در زمان مقرر به کشور بازگردند گفت: بازگشت دیرهنگام هر کدام از ورزشکاران و مربیان شبهاتی را ایجاد می‌کند و به همین خاطر باید کاروان‌های ورزشی سر موعد مقرر به کشور بازگردند تا تجربه تلخی در این زمینه به وجود نیاید.

 

گودرزی همچنین به آمار ارائه شده از سوی وزارت ورزش و جوانان در مورد عملکرد فدراسیون‌ها اشاره کرد و گفت: ارائه این آمار نقض کننده تلاش‌های فدراسیون‌ها نیست بلکه باید تلاش کنیم تا فدراسیون‌ها به یک نقطه ایده‌آل برسند.

 

همچنین در بخش دیگری از این جلسه نصرالله سجادی معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزیر ورزش و جوانان در سخنانی خطاب به نمایندگان فدراسیون‌ها اظهار کرد: باید بر اساس تقویم برنامه‌های خود را به وزارت ورزش و جوانان اطلاع دهید و به موقع گزارش سفرها را به ما ابلاغ کنید و مجامع را نیز به موقع برپا نمایید.

 

او ادامه داد: فدراسیون‌ها باید تلاش کنند تا بلافاصله انتخابات هیات‌های استانی را برگزار کرده و گزارش عملکرد خود را به موقع به دست ما برسانند.

 

سجادی در مورد ارزیابی فدراسیون‌های ورزشی نیز اظهار کرد: بر اساس عملکرد فدراسیون‌ها، گزارش‌هایی را از عملکرد آن‌ها ارائه داده‌ایم و امیدواریم فدراسیون‌ها تلاش کنند تا به یک نقطه مطلوب برسند.

 

همچنین در بخش دیگری از این نشست غلامرضا شعبانی بهار معاون وزیر ورزش و جوانان در توسعه ورزش همگانی در مورد برگزاری هفته تربیت بدنی اظهار کرد: امیدوارم فدراسیون‌ها به موقع برنامه‌های خود را برای این هفته به ما ارائه دهند تا حمایت مادی و معنوی خود را از آن‌ها انجام دهیم.

 

او افزود: فدراسیون‌ها بر اساس برنامه‌ای که به ما اعلام کرده‌اند بودجه خود را دریافت می‌کنند.

 

به گزارش تحلیل ایران، در این نشست برخی از روسای فدراسیون‌ها نظیر فوتبال و کاراته حضور نداشتند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :