موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/128343 :کد

محمدباقر نوبخت؛

پاسخ سخنگوی دولت درباره تضمین امنیت حجاج ایرانی

  ﺳﻪشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۶ — ۲۲:۲۴
تعداد بازدید : ۲۱۱   
 تحلیل ایران -پاسخ سخنگوی دولت درباره تضمین امنیت حجاج ایرانی

امسال طرف سعودی، خواسته‌های ما را امضا کرد. البته امسال باید دقت بیشتری کنیم و مواردی که آن‌ها پذیرفتند را چک کنیم. سلامت، احترام و امنیت زائران برای ما بسیار مهم است.

به گزارش تحلیل ایران، تسنیم نوشت: محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت امروز در نشست هفتگی خود با خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه تضمینی برای تأمین امنیت زائران در حج وجود دارد؟ گفت: مسئله تصمیم برای اعزام زائران به حج، تصمیم انحصاری دولت نیست. عده‌ای در داخل نشان دادند به هر جهتی مانند امضای قرارداد ارزشمند اخیر، منافع ملی را درخطر می‌اندازند.


وی افزود: مردم متوجه باشند، اعزام زائران به حج تصمیم دولت نیست و تصمیم نظام است. سال گذشته هم ما آمادگی برای اعزام حجاج داشتیم ولی طرف سعودی خواسته‌های ما را قبول نکرد. امسال طرف سعودی، خواسته‌های ما را امضا کرد. البته امسال باید دقت بیشتری کنیم و مواردی که آن‌ها پذیرفتند را چک کنیم. سلامت، احترام و امنیت زائران برای ما بسیار مهم است.سخنگوی دولت تصریح کرد:‌ دو دیدگاه وجود دارد، دیدگاه اول می‌گوید باوجود توافقات و تضمیناتی که گرفتیم چه ضرورتی دارد بیشتر سختگیری کنیم؟ عده دیگری می‌گویند مشکلات زیاد است و نباید ریسک کنیم. اگر نظام به این جمع‌بندی رسیده که این اتفاق بیفتد، باید همه کمک کنیم.نوبخت با بیان اینکه اگر کسی حرفی دارد، الان باید بزند، تصریح کرد:‌ اگر بعداً، از تریبون نمازجمعه، سخنی گفته شود که ته دل ملت را خالی کند، مشکل‌ساز است. انتظار می‌رود همه افراد حرف‌های خود را به‌جای گفتن در سطح جامعه و ایجاد دلهره، در مسیر قانونی به مسئولان بگویند. یک روحانی محترم، در حال فتوا دادن بود. موضوع، موضوع نظام است و متعلق به دولت نیست. اگر کسی حرفی دارد، الان بگوید. بعد هم همه باید همکاری کنیم تا زائران با سلامت و امنیت بروند و بازگردند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :