موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/12835 :کد

0

آمادگی بلژیک برای اعزام نیروی نظامی به خاک سوریه

  شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۴ — ۲۱:۰۴
تعداد بازدید : ۳۴۴   
 تحلیل ایران -آمادگی بلژیک برای اعزام نیروی نظامی به خاک سوریه

وزیر دفاع بلژیک از آمادگی این کشور برای اعزام نیروهای زمینی خود به خاک سوریه و ملحق شدن به ائتلاف بین المللی خبر داد.

وزیر دفاع بلژیک از آمادگی این کشور برای اعزام نیروهای زمینی خود به خاک سوریه و ملحق شدن به ائتلاف بین المللی خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران، «استیون فاندپوت» وزیر دفاع بلژیک امروز شنبه اعلام کرد، این کشور آمادگی دارد تا نیروهای زمینی خود را به عنوان بخشی از فعالیت ائتلاف بین‌المللی به سوریه اعزام کند.

بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه، فاندپوت در گفت‌وگو با روزنامه «De Morgen» گفت: «بلژیک آمادگی اعزام نیروهای زمینی خود به سوریه را دارد اما پیش از هر چیز باید نظم را در این کشور برقرار کنیم. اگر ائتلاف مشابهی در سوریه ایجاد شود، آنوقت ما نمی‌توانیم در حاشیه بمانیم.»

وی در ادامه این گفت‌وگو افزود: «هیچ راه‌حل دیگری در درازمدت جز استقرار نیروهای نظامی در سوریه برای بازگرداندن صلح به این منطقه وجود ندارد. در غیر اینصورت اقدام نظامی مفهوم چندانی نخواهد داشت. ما باید نخست، نظم در سوریه را برقرار سازیم.»

وزیر دفاع بلژیک همچنین تأکید کرد: «نظامیانی که من با آنها صحبت کرده‌ام کاملا آماده هستند. اگر شرایط مشخصی تعیین شود، آمادگی دارم تا نظامیان بلژیک را به خاک سوریه اعزام کنم.»

بنا بر این گزارش، بلژیک از سپتامبر سال گذشته به عضویت ائتلاف غرب علیه داعش در عراق درآمده و تا کنون 6 جنگنده اف-16 و 120 نفر از نظامیان خود را برای انجام حملات هوایی به پایگاه اردن اعزام کرده است. کشورهای اروپایی تاکنون تمایل چندانی برای ملحق شدن به ائتلاف غرب علیه داعش در سوریه نشان نداده بودند.


منبع:فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :