موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/128396 :کد

طبق گزارش؛

دستگیری باند داعش باپوشش تیم فوتبال در لبنان

  چهارشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۶ — ۲۳:۵۲
تعداد بازدید : ۱۵۰   
 تحلیل ایران -دستگیری باند داعش باپوشش تیم فوتبال در لبنان

اداره کل امنیت عمومی لبنان اعضای یک باند تروریستی وابسته به داعش را که در پوشش فعالیت های ورزشی و راه اندازی تیم فوتبال، از بین نوجوانان برای داعش عضوگیری می کرد، دستگیر کرد.

به گزارش تحلیل ایران، اداره کل امنیت عمومی لبنان روز چهارشنبه با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که چهار تبعه سوری را به اتهام عضویت در داعش و تشکیل باند تروریستی در لبنان، از سوی دادستانی کل لبنان شناسایی و دستگیر شدند.

 

بر اساس این اطلاعیه دستگیرشدگان در بازجویی های اولیه به جرم خود اعتراف کرده اند.طبق اطلاعیه اداره کل امنیت عمومی، در بازجویی از این افراد مشخص شد که نفر اول این باند از طریق همسرش با گروه تروریستی داعش در سوریه ارتباط دارد و همسرش را برای پیوستن به بستگان خود که همگی عضو این گروه تروریستی هستند به سوریه فرستاده است.نامبرده همچنین با برادر همسرش که مسئول نظامی داعش در الرقه است بیعت کرده و از طریق او با فردی به نام «ابوعمر الشامی» مسئول امور مهاجرت داعش که وی نیز در الرقه حضور دارد آشنا شده است. نامبرده پس از برقراری ارتباط با الشامی، به کمک برادرش خالد (که در حال حاضر دستگیر شده) چند بار سعی کرد به همراه برادر زن دیگرش به نام سلیمان (که وی نیز در بازداشت به سر می برد) به صورت قاچاقی به سوریه برود اما به دلیل نبود امنیت در مسیر، موفق به این کار نشد.


ایرنا نوشت: برای همین نیز سلیمان و خالد به همراه سه تبعه سوری دیگر تصمیم گرفتند در پوشش تیم فوتبال، نوجوانان (سوری و لبنانی) را فریب داده و یک باند تروریستی وابسته به داعش در داخل لبنان تشکیل دهند و با استفاده از آنها دست به برخی عملیات امنیتی در داخل لبنان بزنند. این افراد در راستای نقشه های خود موفق شدند چند نفر را در قالب فعالیت های ورزشی و تیم فوتبال به گروه خود اضافه کنند. در کنار برنامه های ورزشی، کلاس های دینی طبق اندیشه های افراطی داعش به اعضای تیم آموزش داده می شد. نامبردگان پس از دستگیری، جهت تحقیقات بیشتر به دادگاه مربوطه ارجاع داده شد. تلاش برای بازداشت دیگر افراد وابسته به این باند همچنان ادامه دارد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :