موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی انرژی

a/128406 :کد

مدیرعامل شرکت توزیع برق؛

رکوردزنی مازندرانی ها در مصرف برق

  پنجشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۶ — ۱۱:۰۵
تعداد بازدید : ۱۲۶   
 تحلیل ایران -رکوردزنی مازندرانی ها در مصرف برق

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان مازندران گفت: مردم استان روز چهارشنبه یک هزار و ۷۶۴ مگاوات برق مصرف کردند که این میزان نسبت به روز مشابه در سال گذشته حدود ۲۰ درصد افزایش داشته است.

 به گزارش تحلیل ایران، قاسم شهابی روز پنج شنبه در گفت گو با ایرنا، افزود : سال گذشته بیشترین مصرف برق در روز 24 مرداد ماه با یک هزار و 750 مگاوات اتفاق افتاد که امسال با موج گرمای زود رس ما شاهد رکورد زنی در تیرماه هستیم .
 

وی افزود : روز گذشته میزان مصرف برق در کشور نسبت به مدت مشابه سال 95 حدود 6 درصد افزایش داشته است . شهابی گفت : تعطیلی زود هنگام ادارات و واحدهای تولیدی شهرک های صنعتی منجر به کاهش مصرف برق شد و کمک خوبی به برق رسانی به منازل کرد . وی همچنین گفت : در سال جاری در برخی روزها نسبت به روزهای مشابه سال 95 در استان مازندران میزان مصرف برق تا حدود 40 درصد افزایش داشته است .مدیرعامل توزیع برق استان مازندران افزود : در روزهای اخیر به خصوص روز چهارشنبه ، افزایش محسوس دما منجر به افزایش میزان مصرف و بار ترافیکی سنگین بر سیم ها شد که در برخی مناطق قطعی موقت برق را داشتیم .در روزهای اخیر در استان مازندران دمای هوا افزایش محسوس داشته و دیروز چهارشنبه دمای برخی مناطق استان به بیش از 39درجه رسید . از عصر امروز پنج شنبه مردم مازندران با کاهش دما ، افزایش ابر و بارش پراکنده که از غرب استان آغاز می شود ،روبرو خواهند شد. بر اساس پیش بینی هواشناسی مازندران در روزهای آینده دمای هوا نسبت به امروز 6 تا 12 درجه کاهش می یابد .

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :