موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/128456 :کد

ساعاتی پیش از آغاز نشست گروه بیست؛

درگیری پلیس با معترضان به سرمایه داری در هامبورگ آلمان

  جمعه ۱۶ تیر ۱۳۹۶ — ۱۱:۳۷
تعداد بازدید : ۱۶۶   
 تحلیل ایران -درگیری پلیس با معترضان به سرمایه داری در هامبورگ آلمان

در حالی که ساعاتی تا نشست گروه ۲۰ در هامبورگ آٖلمان باقی مانده، پلیس با مخالفان جهانی سازی درگیر شده است.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، هزاران نفر از فعالان مخالف جهانی شدن شامگاه پنجشنبه ­در آستانه نشست سران گروه 20 در شهر هامبورگ در فضایی پرتنش راهپیمایی خود را آغاز کردند.


باشگاه خبرنگاران نوشت: در حالی که ساعاتی تا نشست گروه ۲۰ در هامبورگ آٖلمان باقی مانده، پلیس در درگیری با معترضان به سرمایه‌داری ، به سمت آن‌ها گاز اشک آور شلیک می کند.همچنین خودروهای آب‌پاش پلیس ضدشورش هم در محل حاضر شده‌ و تلاش می‌کنند معترضان را متفرق‌ کنند. پلیس شمار تظاهر کنندگان را در ساعت 19 به وقت محلی حدود هشت هزار نفر ارزیابی کرد. به گفته پلیس صدها نفر از تظاهر کنندگان آنارشیست هایی بودند که لباس سیاه به تن داشتند و صورت های خود را پوشانده بودند و به طور آشکار آماده بودند با نیروهای امنیتی درگیر شوند.


این تظاهرات که تحت شعار نمادین «به جهنم خوش آمدید» برگزار می شود، وعده داده شده تا شدیدترین تجمع ضد گروه 20 باشد که در حاشیه نشست سران گروه 20 برگزار می شود.نشست گروه 20 قرار است روزهای جمعه و شنبه در هامبورگ برگزار شود.تظاهرات به ابتکار «اتحادی خودمختار و ضد سرمایه داری» با حرکت از بازار ماهی فروشان در نزدیکی الب آغاز شد و تظاهر کنندگان قصد دارند دور مرکز کنگره که در آنجا نشست سران گروه 20 برگزار خواهد شد، راهپیمایی کنند.تظاهر کنندگان پارچه نوشته ای را با مضمون «در هم کوبیدن گروه 20» حمل می کردند. تظاهر کنندگان قرار است به میدانی که با مرکز کنگره فقط 300 متر فاصله دارد، عزیمت کنند. حدود 20 هزار پلیس از سراسر آلمان به هامبورگ آمده و به علت خطر حملات (تروریستی) و از کنترل خارج شدن تظاهرات در این شهر مستقر شده اند. به گفته مقامات تا 100 هزار تظاهر کننده قرار است چندین روز راهپیمایی کنند و بیش از 30 تجمع اعتراضی پیش بینی شده است.این در حالی است که همزمان با تظاهرات در هامبورگ، «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان و «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در حال دیدار هستند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :