موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/12846 :کد

0

مرکز حقوق بشربحرین: آمریکا از سرکوب ملت بحرین حمایت می کند

  شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۴ — ۲۳:۱۷
تعداد بازدید : ۲۲۰   
 تحلیل ایران -مرکز حقوق بشربحرین: آمریکا از سرکوب ملت بحرین حمایت می کند

مرکز حقوق بشر بحرین اعلام کرد که وزارت خارجه آمریکا حامی رژیم سرکوبگر آل خلیفه است.

به گزارش پایگاه خبری مرآه البحرین، مرکز حقوق بشر بحرین با صدوربیانیه ای افزود: اظهارات 'جان کربی' سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره بهبود وضعیت حقوق بشر در بحرین، دولت آمریکا را در جایگاه حامی رژیمی قرارمی دهد که ملت خود را به دلیل عدالتخواهی و اصرار بر انتخاب نوع حکومت توسط مردم سرکوب می کند.
دراین بیانیه آمده است: در جلسه آینده شورای حقوق بشر، دولت آمریکا به خاطر چنین موضعی بازخواست می شود زیرا چنین موضعی مخالف اصول مورد ادعای آمریکا است.
مرکز حقوق بشر بحرین از وزارت خارجه آمریکا خواست، اطلاعات ناصحیح درباره وضعیت حقوق بشر در بحرین که برخلاف تمام گزارش های بین المللی است، خودداری کند.
براساس این بیانیه، تمام گزارش های بین المللی بر سیاست های سرکوبگرانه رژیم بحرین، نقش حقوق بشر، ادامه بازداشت بی گناهان و محاکمه های ناعادلانه تاکید می کند.
بحرین از زمان سرکوب قیام مردمی در سال 2011 میلادی تاکنون شاهد موجی از اعتراضات از سوی مردم آن کشور است که خواستار اصلاحات سیاسی هستند.
رژیم آل خلیفه به کمک نظامیان سعودی و مأموران امنیتی امارات که در قالب نیروهای سپر جزیره و نظامیان دیگر کشورهای عربی که در بحرین مستقر شده اند، اعتراضات مردمی این کشور را سرکوب می کنند.
بر اساس اسناد منتشره در پایگاه ویکی لیکس، رژیم بحرین در سال 2012 برای سرکوب مخالفان از کشورهای مغرب و اردن نیز درخواست کمک نظامی کرده بود که با موافقت این دو کشور روبرو شد.

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :