موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/128488 :کد

در حاشیه اجلاس گروه 20؛

دیدار پوتین و ترامپ برای نخستین بار

  جمعه ۱۶ تیر ۱۳۹۶ — ۲۲:۲۵
تعداد بازدید : ۲۹۳   
 تحلیل ایران -دیدار پوتین و ترامپ برای نخستین بار

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نخستین بار با ولادیمیر پوتین همتای روسی اش در حاشیه اجلاس گروه بیست در شهر هامبورگ آلمان دیدار کرد.

به گزارش تحلیل ایران، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در نخستین دیدار با دونالد ترامپ همتای آمریکای اش در حاشیه اجلاس گروه بیست در شهر هامبورگ آلمان تاکید کرد همواره گفتگو بین دو طرف مفید است.


واحد مرکزی خبر نوشت: ترامپ و ولادیمیر پوتین، روسای جمهور آمریکا و روسیه در حاشیه نشست گروه بیست امروز اولین نشست رسمی دو جانبه خود را آغاز کردند.در حالیکه پوتین به رئیس جمهور آمریکا گفت : از دیدار با شما خرسندم ، ترامپ نیز در پاسخ گفت : دیدار با شما مایه افتخار من است. رئیس جمهور روسیه ابراز امیدواری کرد دیدار او با همتای روسی اش نتایج مثبتی در زمینه روابط دوجانبه و مسایل بین الملل داشته باشد.پوتین در نخستین دیدار با دونالد ترامپ همتای آمریکای اش در حاشیه اجلاس گروه بیست در شهر هامبورگ آلمان گفت: امیدواریم در این دیدار با بررسی مسایل دوجانبه و بین المللی به نتایج عملی برسیم. گفتگوهای تلفنی بین روسهای جمهور روسیه و آمریکا برای حل مسایل کافی نیست و باید دیدار رودرو صورت گیردولادیمیر پوتین گفت: من با دونالد ترامپ چندین بار تلفنی درباره مسائل دو جانبه و بین المللی بسیار مهم صحبت کرده ام. اما گفتگوهای تلفنی هرگز کافی نیست. ما دوست داریم تحولات مثبتی میان دو کشور رخ دهد و بتوانیم از طریق همکاری با یکدیگر مشکلات بزرگ بین المللی را حل کنیم. قطعا برای این منظور نیاز به دیدارهای شخصی است. من خوشحالم که توانسته ام شخصا با شما آقای رئیس جمهور ملاقات کنم. امیدوارم همانطور که شما هم گفتید دیدار ما نتایج مثبتی به همراه داشته باشد.
 
ترامپ هم ابراز امیدواری کرد این دیدار نتایج مثبتی در صحنه بین المللی و جهانی داشته باشد.ترامپ گفت: در این دیدار درباره چند مسئله گفتگو کردیم و مسایل بسیار خوب پیش می رود. رئیس جمهور آمریکا گفت: رئیس جمهور پوتین و من درباره مسائل مختلفی با یکدیگر گفتگو کردیم. فکر می کنم گفتگوی ما خیلی خوب پیش رفت و گفتگوهای خیلی خوبی داشتیم. روشن است که این گفتگوها ادامه پیدا خواهد کرد. ما انتظار داریم اتفاقات بسیار مثبتی برای روسیه و آمریکا و همه ، رخ دهد. برای من افتخار است که با شما هستم.کرملین پیش از این اعلام کرده بود ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و دونالد ترامپ همتای آمریکایی وی روز جمعه در حاشیه نشست گروه 20 در هامبورگ برای نخستین بار با یکدیگر دست دادند.

دمیتری پسکوف سخنگوی کرملین به خبرنگاران گفت : آنها دست یکدیگر را فشردند و گفتند جداگانه با یکدیگر دیدار می کنند و به زودی همدیگر را می بینند.  نخستین دیدار رسمی بین سران آمریکا و روسیه ساعت 13 و 45 دقیقه به وقت گرینویچ در حاشیه نشست گروه 20 پیش بینی شده است.پوتین و ترامپ قرار است درباره مسائل دشواری ازجمله بحران اوکراین، جنگ در سوریه و مبارزه ضد تروریستی مذاکره کنند. این در حالی است که روابط بین مسکو و واشنگتن از زمان پایان جنگ سرد و پس از الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه در سال 2014 و اعمال تحریم های کشورهای غربی علیه روسیه به پایین ترین سطح خود رسیده است.در بحبوحه موضوعاتی چون تحقیق درباره رابطه روسیه با اطرافیان ترامپ و مداخله مسکو در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نوامبر 2016 ، دیدار این دو رئیس جمهور به دقت از سوی همتاهای آنها رصد خواهد شد. 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :