موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/128534 :کد

ترامپ؛

اولین دیدارم با پوتین فوق العاده بود

  شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۶ — ۲۱:۴۵
تعداد بازدید : ۱۳۸   
 تحلیل ایران -اولین دیدارم با پوتین فوق العاده بود

رئیس جمهور آمریکا اولین دیدار یا همتای روس خود را فوق العاده توصیف کرد.

به گزارش تحلیل ایران،«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا، اولین دیدار خود با «ولادیمیر پوتین» همتای روس خود را که در حاشیه اجلاس جی ۲۰ انجام شد را فوق العاده توصیف کرد.


روز گذشته  دونالد ترامپ و ولادیمیر پوتین رؤسای جمهوری آمریکا و روسیه بالاخره پس از گذشت ۷ ماه از آغاز به کار دولت جدید واشنگتن، امروز جمعه بعد از ظهر در حاشیه نشست جی ۲۰ که در هامبورگِ آلمان در حال برگزاری است، با یکدیگر دیدار کردند. گفتنی است این نخستین دیدار رسمی رؤسای جمهوری ۲ کشور از سپتامبر ۲۰۱۶ به این سو است و نخستین بازتاب ها حاکی از آن است که ترامپ به همتای روس خود گفته: ملاقات با شما در اینجا مایه مباهات من است.پوتین در این دیدار با تاکید بر اینکه همواره گفتگو بین دو طرف مفید است، اظهار داشت: لازم است برای حل مسئله هسته ای کره شمالی واقع گرایانه و با دقت اقدام کرد.


وی با بیان اینکه درباره بررسی مسائل دوجانبه و بین المللی و رسیدن به نتایج عملی امیدوار هستیم، گفت: من با ترامپ چند بار تلفنی درباره مسائل دوجانبه و بین المللی بسیار مهم صحبت کرده ام. گفتگوهای تلفنی بین روسای جمهور روسیه و آمریکا برای حل مسایل کافی نیست و باید دیدار رودررو صورت گیرد. رئیس جمهور روسیه ادامه داد: ما دوست داریم تحولات مثبتی بین دو کشور رخ دهد و بتوانیم از طریق همکاری با یکدیگر مشکلات بزرگ بین المللی را حل کنیم.پوتین با ابراز خرسندی از دیدار با ترامپ عنوان کرد: امیدوارم همانطور که شما هم گفتید دیدار ما نتایج مثبتی به همراه داشته باشد.رئیس جمهور آمریکا نیز در این دیدار اظهار داشت: ما انتظار داریم اتفاقات بسیار مثبتی برای روسیه و آمریکا و همه رخ دهد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :