موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سوریه

a/128587 :کد

با حضور هیات‌های دولت و مخالفان؛

امروز؛آغازمذاکرات صلح ژنو۷درخواست مخالفان سوری برای تعمیم آتش‌ بس

  دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۶ — ۱۱:۰۲
تعداد بازدید : ۲۵۴   
 تحلیل ایران -امروز؛آغازمذاکرات صلح ژنو۷درخواست مخالفان سوری برای تعمیم آتش‌ بس

دور هفتم مذاکرات صلح ژنو امروز (دوشنبه)‌ با حضور هیئت‌های دولت و مخالفان سوریه و طرف‌های مشخص آغاز خواهد شد.

به گزارش تحلیل ایران،به نقل از سایت سیریانیوز، هیئت نظام سوریه با ریاست بشار جعفری، نماینده سوریه در سازمان ملل ساعت ۹/۵ به وقت ژنو جلسه‌ای را با استفان دی‌میستورا، فرستاده سازمان ملل به سوریه برگزار خواهد کرد.


رمزی عزالدین رمزی، معاون فرستاده سازمان ملل به سوریه روز شنبه اعلام کرد که در نشست ژنو درباره سوریه درباره چهار موضوع اصلی که در مذاکرات قبلی مطرح شده بود، گفتگو خواهد شد.این چهار موضوع دولت انتقالی، قانون اساسی، انتخابات و مبارزه با تروریسم است.وی آتش‌بس در جنوب سوریه را گامی مثبت خواند.


این دور از مذاکرات ژنو درحالی برگزار می‌شود که از روز یکشنبه آتش‌بس در جنوب سوریه برقرار شده است.در همین راستا مخالفان سوری که در مذاکرات ژنو۷ شرکت می‌کنند خواهان تعمیم آتش‌بس برقرار شده در جنوب سوریه به دیگر مناطق شدند.یحیی العریضی، یکی از سخنگوهای هیئت مخالفان سوریه در کنفرانس مطبوعاتی در سوئیس گفت: سوری‌ها می‌خواهند از قتل و کشتار رهایی یابند. آنچه در جنوب رخ داده باید در دیگر مناطق سوریه تعمیم داده شود.


العریضی گفت: مسئله اصلی درباره آتش‌بس این است که ایران و شبه‌نظامیانش از حضور در آن اماکن منع شوند.وی درباره مذاکرات ژنو گفت: ژنو مکان مهمی است و چه بسا صلح و آزادی را برای سوریه رقم بزند.وی درباره برنامه امروز مخالفان گفت: ما صبح نشستی با فرستاده سازمان ملل برای بررسی محورهای اصلی ژنو خواهیم داشت و شب نیز نشستی از سوی هیئت مخالفان برگزار خواهد شد.

                               

مذاکرات     صلح     سوریه     ژنو     آتش بس    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :