موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/128606 :کد

هدف از بحران در روابط قطر و عربستان

تحلیل ایران

  دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۶ — ۱۸:۲۱
تعداد بازدید : ۳۳۹   
 تحلیل ایران -هدف از بحران در روابط قطر و عربستان

مشاور رئیس‌جمهور سوریه گفت که هدف از جنگ علیه سوریه، ویران کردن آخرین پایگاهی که به هویت عربی، مسأله فلسطین، جولان و لبنان پایبند بود، است.

به گزارش تحلیل ایران،بثینه شعبان مشاور بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه در مقاله‌ای در پایگاه اینترنتی شبکه خبری المیادین نوشت: با اینکه ما امروز برای چیزهایی که داعش و آمریکا و صهیونیست‌ها در کشورهای عربی تخریب و ویران کرده‌اند خون گریه می‌کنیم، اما از این خرسندیم که روسیه، ایران، عراق، سوریه، لبنان و حزب الله قوی‌تر و آگاه‌تر از گذشته برای دور کردن این خطر شده‌اند و روسیه  8 بار برای دور کردن شبح این کابوس استعماری از سوریه از وتو استفاده کرده است.


وی افزود: بررسی فراگیر و دقیق در کشورهای مختلف عربی نشان می‌دهد که بدون شک، هدف غرب به سرکردگی آمریکا و اسرائیل و مزدوران آن‌ها مانند داعش، النصره و غیره، در عراق، سوریه، لیبی، مصر، لبنان، تونس‌ و بحرین فرقی ندارد و بحران در روابط قطر و عربستان نیز در راستای  از بین بردن آثار تاریخی و تمدن کشورهای عربی و تبدیل آن ها به رعیت ناتوانی که قادر به تشکیل نظام های سیاسی واقعی و دست یافتن به جایگاه شایسته منطقه‌ای و بین المللی نیستند، است.

مشاور اسد در بخش دیگری از این مقاله نوشت: هدف از جنگ علیه سوریه، ویران کردن آخرین پایگاهی که به هویت عربی، مسأله فلسطین، جولان و لبنان پایبند بود است. اما مقاومت اسطوره‌ای سوریه که آمیخته با خون صدها هزار شهید است و حمایت همپیمانان از سوریه، همه این معادلات را تغییر داد.

شعبان افزود: بررسی ساده نشست‌های روسیه و آمریکا که از چند سال پیش آغاز شده و  دیدار اخیر سران این دو کشور در هامبورگ نشان می‌دهد که روسیه در امور مرتبط با خاورمیانه به طور کلی و سوریه به طور خاص، قوی‌تر و مستحکم‌تر شده است و اگر آگاهی عمیق به ابعاد نقشه دشمنان نبود و اگر جانفشانی‌های جوانان ارتش عربی سوریه و همپیمانان، و حمایت‌های سیاسی، نظامی و اقتصادی روسیه، ایران و لبنان از سوریه نبود، چنین چیزی رخ نمی‌داد.

مشاور اسد اظهار داشت: با وجود اینکه جنگ علیه سوریه در ظاهر از سوی کشورهای وهابی مانند قطر، عربستان و مزدوران این دو کشور مدیریت شده است، اما در اصل تحت رهبری آمریکا و اسرائیل و  با هماهنگی سیاسی، نظامی، دیپلماتیک و رسانه ای آن ها انجام شد. آن‌ها تروریست‌ها را مجهز به سلاح کرده و به سوریه، عراق، لبنان، یمن، بحرین و لیبی فرستادند.

شعبان افزود: آیا قبل از از دست رفتن فرصت، کشورهای عربی بیدار می‌شوند و تمام بافته‌های بی منطق صهیونیست‌ها و عثمانی‌ها را دور می‌ریزند و درک می‌کنند که این نبرد با همه ابزارهای طایفه‌ای، تروریستی و تندروی خود، فقط وحدت، حقوق، منافع و حال و آینده این کشورها را تهدید می‌کند؟

                               

  تحلیل ایران
  تحریریه تحلیل ایران
  آدرس ایمیل : info@tahlileiran.ir
  آدرس سایت/وبلاگ:
  از همین نویسنده :


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :