موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی قوه قضاییه

a/128695 :کد

بخشش محکوم به قصاص در گلستان

  چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶ — ۱۰:۰۶
تعداد بازدید : ۴۳۷   
 تحلیل ایران -بخشش محکوم به قصاص در گلستان

دادستان عمومی و انقلاب آق قلا از توابع استان گلستان از بخشش یک محکوم به قصاص در این شهرستان خبر داد و گفت: اولیای دم امروز رضایت خود را اعلام و درخواست قصاص را پس گرفتند.

به گزارش تحلیل ایران،براساس اعلام دادگستری گلستان به ایرنا ،حسین نجفی روز سه شنبه اظهارداشت: این متهم سال گذشته همسر و دختر 28 ساله خود را به قتل رسانده بود.وی عنوان کرد: پرونده این قتل در مرحله رسیدگی در دادسرا بود که اعضای خانواده قاتل که اولیای دم مقتولان هم هستند، امروز با مراجعه به بازپرس پرونده، درخواست قصاص را پس گرفته و پدر خانواده را بخشیدند.


نجفی با بیان اینکه اختلافات خانوادگی علت قتل عنوان شده است، افزود: پرونده این فرد از جنبه خصوصی جرم بسته شد، اما رسیدگی به پرونده از جنبه عمومی جرم ادامه دارد و پس از صدور کیفرخواست برای رای به دادگاه فرستاده خواهد شد.دادستان آق قلا همچنین گفت که در پرونده دیگری خانواده مقتول با شرط تامین دیه، قصاص یک محکوم به قتل را به تعویق انداختند.وی با اشاره به اینکه این حکم قصاص صبح امروز سه شنبه در حال اجرا بود، افزود: اولیای دم اعلام کرده اند در صورتی که این فرد تا یک ماه آینده، دیه را تامین کند از قصاص قاتل منصرف می شوند.


نجفی اضافه کرد که این قاتل در سال 88حین سرقت یک نفر را به قتل رسانده است.شهرستان آق قلا در شمال استان گلستان و در فاصله 15کیلومتری گرگان واقع است.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :